Všechny ustájené koně se podařilo zachránit, při požáru se nikdo nezranil. 

„Zvířata vyvedli hasiči bez újmy z konírny. Ke zranění osob nedošlo. Příčina a výše škody jsou předmětem dalšího vyšetřování," popsal mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

Zdroj: Youtube

Úmyslné zapálení nevyloučili

Požár, který se rozhořel nedaleko bělkovického koupaliště, byl vidět z velké dálky.

Hořet začalo ve středu před osmou hodinou večer, hasičům se podařilo oheň zlikvidovat zhruba po dvou hodinách.

"V době příjezdu první, místní jednotky nebylo prakticky možné cokoliv uchránit, celý objekt o délce asi dvacet metrů metrů pohltily ničivé plameny," přiblížil mluvčí Hošák. 

Na místě zasahovali jak profesionální hasiči ze Šternberka, tak dobrovolné jednotky z Bělkovic-Lašťan, Dolan a Bohuňovic.

"Jednotky požár obstoupily a nasadily čtyři hasební proudy. Postupně se dostaly i dovnitř budovy. kde bylo uskladněné velké množství balíkové slámy a dalšího materiálu," uvedl mluvší hasičů.

Proč začalo v konírně hořet hořet, se stále vyšetřuje. 

„Předběžná škoda je vyčíslena na 20 tisíc korun. Vyšetřovatel hasičského záchranného sboru nepotvrdil ale ani nevyvrátil úmyslné zapálení," sdělila policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Požářiště budou ještě prohledávat psovodi se speciálním psem určeným na vyhledávání takzvaných chemických akcelerantů a další policejní specialisté na zjišťování příčin požáru a zajištění kriminalistických stop.