K požáru seníku vyjížděli profesionální a dobrovolní hasiči do Újezdu u Uničova v pondělí půl hodiny po půlnoci. Na místě zjistili, že hoří objekt o rozměrech 30 krát 100 metrů.

„Plameny zasáhly asi polovinu seníku. Seno bylo uskladněno přibližně ve dvou třetinách prostor, na zbytku plochy byly ustájeny krávy. Hned po příjezdu jsme zahájili evakuaci všech dvaačtyřiceti krav, z tohoto počtu čtyři kusy uhynuly," popsal mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

Zdroj: Youtube

Na místo vyjížděli profesionální hasiči z Uničova a Šternberka a dobrovolní hasiči z Újezda, Uničova a Dlouhé Loučky. Později velitel zásahu povolal na pomoc další dvě profesionální jednotky. Z Litovle přijeli s výškovou technikou a z Olomouce hasiči vybavení cisternou. K požáru dorazil také majitel objektu, po dohodě s velitelem zásahu rozhodl, že seník nechá pod kontrolou vyhořet. Hasiči zasahovali na místě celou noc a pokračovali také v ranních hodinách.

„Při požáru se nikdo nezranil. Škoda je vyčíslena na tři miliony korun. Kromě sena a konstrukce seníku oheň zničil také zaparkovaný nakladač. Příčina požáru se stále vyšetřuje," dodal Zdeněk Hošák.

Hasiči zůstávají podle mluvčí Vladimíry Hacsikové stále na místě. „Vedení společnosti zajistilo těžkou techniku, hořící a doutnající seno se bude vyskladňovat na volnou plochu a tam jej uhasíme. S ukončením likvidačních prací předběžně počítáme až v odpoledních hodinách," sdělila Vladimíra Hacsiková s tím, že aktuálně zasahuje profesionální jednotka z Uničova a dobrovolná z Újezda.