„Byl jsem už v práci, v Litovli, když mi přišla esemeska. Vyjížděli jsme ve čtyřech, asi dvacet pět minutách po vyhlášení," popsal výjezd František Pluháček mladší, velitel Sboru dobrovolných hasičů v Ješově, místní části Luké.

Požár sila ve Střemeníčku

Po příjezdu k silu vyhledal velitele hasičů, aby se zeptal s čím mají pomoct. Ten jej ale poslal domů, jejich pomoc už potřeba nebyla.

„Odjeli jsme na základnu a tím to pro nás skončilo. Byl to první letošní výjezd," dodal.

„Původně se zdálo, že bude požár větší, proto tam bylo vysláno tolik jednotek. Když pak přijeli na místo, nepotvrdilo se to, požár nebyl až tak velkého rozsahu," vysvětlila mluvčí.Podle tiskové mluvčí hasičů Olomouckého kraje Vladimíry Hacsikové na místo kromě ješovských hasičů vyjeli také profesionálové z Litovle, Olomouce a Konice.

Po příjezdu hasiči zjistili, že uvnitř zásobníku o výšce asi čtyři metry je dvacet kubíků pilin.

„Piliny tak začali shora zalévat vodou a postupně je vyskladňovali spodním zásobníkem a odváželi na volné prostranství, kde je dohašovali," pokračovala Hacsiková s tím, že zpět se hasiči vrátili okolo poledne.

„Tento výjezd patří k těm náročnějším," poznamenala. Při požáru nebyl nikdo zraněný, výši škody vyčíslil majitel na padesát tisíc korun, příčina vzniku požáru se šetří.