K požáru bytu v cihlovém domě vyjížděli v úterý kolem půl osmé večer hasiči do Litovelské ulice v Uničově.

„Občan, který nám požár nahlásil popsal, že z oken vidí kouř a na balkoně bytu je dítě, které volá o pomoc. Na místo ihned vyjeli profesionální hasiči z Uničova a Litovle a dobrovolné jednotky z Uničova a Troubelic," uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Hasiči v zakouřeném bytě našli dvě zraněné osoby. Ty se snažily ještě před jejich příjezdem požár uhasit, ale nadýchaly se nebezpečných zplodin hoření.

„Vyvedli jsme je před dům a poskytli jim předlékařskou péči podáním kyslíku. Poté si je převzala záchranná služba. Mezitím jsme pokračovali v hašení menšího požáru vybavení bytu a matrací pomocí vysokotlakého proudu. Vysadili jsme okna, prostory důkladně odvětrali a provedli kontrolu termokamerou, abychom vyloučili skrytá ohniska," popsal zásah Hošák.

Při požáru podle něj došlo ke škodě 80 tisíc korun. Zraněná čtyřiačtyřicetiletá žena a pětileté dítě byly převezeny do šternberské nemocnice.

„Podle vyjádření lékaře nejsou v ohrožení života. Pravděpodobnou příčinou požáru byl otevřený oheň, od kterého došlo k zahoření postele. Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání činů obecné ohrožení a poškození cizí věci. V případě prokázání viny hrozí pachateli až osm let vězení," sdělila Štrbáková. (mak)

Zdroj: Youtube