Profesionální i dobrovolní hasiči vyjeli k požáru haly na Černé cestě před čtvrtou hodinou ráno. Na místě zasahovalo devět jednotek z Olomouce a okolí.

Podle prvotních odhadů oheň způsobil třímilionovou škodu, její výše bude upřesněna během vyšetřování příčiny požáru. Na jejím stanovení spolupracuje s vyšetřovateli hasičů i policie. Při požáru se nikdo nezranil.

„Hořela budova o rozloze zhruba 10x40 metrů. Jednalo se o takzvaný tesco dům, který se momentálně využívá ke skladování. Polovinu objektu se podařilo díky včasnému zásahu uchránit,“ informovala mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Lucie Balážová.

Policejní hlídka na místě požáru evakuovala asi třicet lidí ze sousední ubytovny.

"Vzhledem k tomu, že v době příjezdu policejní hlídky již hořely i větve mezi zahořelou budovou a přilehlou budovou ubytovny, policisté, v rámci zajištění bezpečnosti osob, rozhodli o evakuaci 30 osob na dobu zhruba půl hodiny. Poté, co nebezpečí pominulo, se obyvatelé ubytovny vrátili zpět," popsala policejní mluvčí Irena Urbánková.

Po uhašení plamenů hasiči rozebrali část střechy a dřevěné konstrukce domu, aby uhasili skrytá ohniska. Požár se jim podařilo dostat pod kontrolu před 7. hodinou.

Jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů z Olomouce na místě zůstanou až do večera. Zázemí jim zajišťuje týlový kontejner, který byl na místo povolán.