Oheň zasáhl zhruba hektarovou plochu, na které je stará i nová výsadba stromů. V době jeho vzniku nebyli v lese žádní lidé. Na místě v parný sobotní den zasahovalo šest jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů.

„Požár byl nahlášen po páté hodině ráno. Profesionálním jednotkám stanic Lipník nad Bečvou, Přerov a dobrovolným hasičům z Týnu nad Bečvou, Lhoty, Veselíčka a Oseku nad Bečvou zásah ztěžoval velmi těžce přístupný terén pro cisternová vozidla a nedostatečná rezerva vody pro hašení," uvedl mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

V lese hořela hrabanka a starší pařezy, mezi které byly nedávno vysázeny mladé stromky. Práce na uhašení hasičům trvaly do odpoledních hodin. Následně v lese dohlíželi nad požářištěm dobrovolné jednotky.

„U prohořelých pařezů se provádělo postupné prolévání, hrabanka se musela rozhrabávat. Na některých místech se provádělo udusávání pomocí lopat," popsal zásah Zdeněk Hošák.

Příčinu požáru vyšetřuje vyšetřoval Hasičského záchranného sboru. Podle něj není vyloučena i možnost jeho vzniku odhozením nedopalku či neopatrnou manipulací s otevřeným ohněm, nebo dokonce jeho úmyslného založení.