Hasiči díky včasnému zásahu zachránili druhou polovinu haly. Na místě pomáhá také těžká technika, která slámu vyváží na volné prostranství a dohašuje ji.

"Vzhledem k tomu, že půjde o zásah s delším časovým horizontem, přijel na místo týlový kontejner. Na místě události je také řídící důstojník hasičů Olomouckého kraje, vyšetřovatel hasičů, informován byl starosta obce a zástupci majitele," uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Hasiči ve své práci pokračovali také v sobotu.

"Stále pokračuje vyvážení hořící a doutnající slámy na volné prostranství, kde ji hasiči dohašují. Velitel zásahu si na místo vyžádal statika, aby rozhodl o statice budovy. Po jeho rozhodnutí hasiči přizpůsobili zásah tak, aby vstupovali do objektu maximálně do hloubky osmi metrů," upřesňuje mluvčí hasičů Hacsiková.

K vyvážení slámy používají tři nakladače, které mají hydraulické ruky. Hasiči se budou snažit co nejvíce slámy vyskladnit a zbytek, který v objektu zůstane, dohasí uvnitř. Dva hasiči při zásahu utrpěli lehčí zranění.

Prvotní odhady mluvily o škodě okolo jednoho milionu korun.

"Majitelem je škoda předběžně odhadována na 1 500 000 korun. Na likvidaci požáru se podílelo více než 12 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, přičemž likvidační práce doposud nejsou u konce," upřesnila v neděli v poledne policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.