Nejčastěji likvidovali hořící kontejnery a odpadkové koše, v centru Olomouce ale vzplála kvůli špatné manipulaci s pyrotechnikou střecha v Riegrově ulici.

„Nejvíce událostí jsme od šesti hodin večer do sedmi ráno řešili na Olomoucku a Přerovsku. Počet zásahů je ale srovnatelný s předchozími lety,“ shrnula krajská mluvčí hasičů Lucie Balážová.

První zásah na Nový rok byl nahlášen na krajské operační středisko pouhých šest minut po půlnoci.

Prvním miminkem letošního roku v Olomouckém kraji je Anička.
Anička ze šternberské porodnice je prvním dítětem roku 2023 v Česku

„Jeseničtí hasiči likvidovali požár pěti vzrostlých tújí, ke kterému došlo na zahradě rodinného domu v Mikulovicích. Ve spolupráci s místní jednotkou byl zdolán vysokotlakým proudem,“ vylíčila mluvčí.

Nedbalost při používání pyrotechniky způsobila na Nový rok požár v Riegrově ulici v centru Olomouce. Hasiči na místo vyjížděli po třetí hodině ráno.

„K požáru došlo ve dvorním traktu místní diskotéky a díky pohotové reakci personálu a včasnému hašení se plameny nerozšířily ze střechy kanceláře na další části rozlehlého objektu,“ řekla.

Profesionální jednotka hasičů z Olomouce po příjezdu na snahu přítomných navázala a oheň rychle zlikvidovala.

Vítání nového roku 2023  na Horním náměstí v Olomouci, 31.12.2022 - 1.1. 2023
Centrum Olomouce vítalo nový rok. Od pyrotechniky v noci chytla střecha

„Příčinou byla nedbalost při používání pyrotechniky a škoda se vyšplhala na 40 tisíc korun,“ řekla.

Hasiči v kraji během silvestrovské noci likvidovali také čtrnáct požárů popelnic a kontejnerů. Vyjížděli i k jedné dopravní nehodě, ke které došlo poslední den v roce krátce před sedmou hodinou večer mezi Krákořicemi a Šternberkem. Osobní auto narazilo do stromu a záchranka odvážela do nemocnice jednoho zraněného.

„Zbytek zásahů tvořily transporty pacientů do nemocnic, ale také otevření bytů či výtahů,“ doplnila mluvčí hadičů Balážová.