U požáru cisterny s asfaltem zasahovali v noci na středu olomoučtí profesionální hasiči. Vozidlu se tam za jízdy vzňala pneumatika, škoda je 350 tisíc korun.

Cisternovému vozidlu převážejícímu po R 35 asfalt se pneumatika vzňala krátce po půlnoci, kdy auto projíždělo kolem sjezdu na nákupní centrum Olympia. Na místo ihned vyjížděli olomoučtí profesionální hasiči a dobrovolné jednotky z městské části Chválkovice a z Velké Bystřice.

„Během několika minut jsme požár lokalizovali. Kromě pneumatiky už hořelo také opláštění cisterny. Oheň jsme uhasili pomocí tří hasebních proudů," popsal zásah mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Hasiči pak za pomoci termokamery zkontrolovali celý automobil a místa, kde hrozilo nebezpečí opětovného rozhoření a ochlazovali plášť cisterny a disky ohořelých kol. Majitel vozidla ještě v nočních hodinách zajistil přečerpání asfaltu do jiného cisternového vozu. „Škoda je vyčíslena na 350 tisíc korun, při požáru se nikdo nezranil," dodal Hošák.

Doprava na R 35 byla dočasně pozastavena během nočního zásahu hasičů a také ve čtvrtek ráno, kdy probíhalo odklízení ohořelé cisterny z komunikace.