"Po příjezdu jsme požár v motorové časti vozidla zlikvidovali 1C proudem. A že naši velitelé musejí při zásazích často využít nejen rozhodnost, zkušenosti a odborné znalosti, ale i empatii, kreativitu a kapku porozumění? To dokládá poděkování, které nám poslala řidička vozu," informovala s úsměvem mluvčí krajských hasičů Lucie Balážová.

"Chtěla bych tímto vyjádřit velký dík za dnešní zásah HZS Uničov a SDH Troubelice při požáru osobního automobilu v Troubelicích. Cením si nejen bleskové profesionální pomoci obou týmů, ale také lidskosti vašich mužů. Zejména chci poděkovat veliteli zásahu z jednotky Uničov, jelikož se mnou byly i moje dvě malé dcerky a tento Pan hasič, jak holky říkají, jim z ošklivého zážitku udělal dobrodružství a ještě jim věnoval na památku plyšáky, kteří se zřejmě na dlouhou dobu stanou nejlepšími kamarády. Děkuji a přeji vše dobré," popsala maminka.

Příčinou požáru byla technická závada na elektroinstalaci, která patří v těchto případech k těm nejčastějším. Škoda se podle odhadu vyšetřovatelů bude blížit ke 150 tisícům korun.