Příčinou požáru byl nepořádek v kotelně, vznítily se totiž hořlavé předměty, které v blízkosti žhavých kamen neměly co dělat.

„Požár byl nahlášen krátce před půl sedmou večer. Na místo vyrazili profesionální hasiči ze Šumperku a také další jednotky z Hanušovic, Starého Města a Branné. Po příjezdu hasiči zjistili, že hoří garáž a oheň se také rozšířil na střechu domu. Vzhledem k silnému zakouření hasiči museli pracovat v dýchací technice,“ upřesnil mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Jaroslav Hrubý.

Požár se podařilo zlikvidovat až po půl druhé ráno, hasiči střechu museli rozebrat. Předběžná škoda byla odhadnuta na 700 tisíc korun.

„Příčinou požáru bylo vznícení hořlavých materiálů uložených u odtahové roury kotle,“ dodal mluvčí hasičského záchranného sboru. Podle velitele jednotky hanušovických hasičů Františka Ambroze byl zásah poměrně náročný.

„Jednalo se postupně rekonstruovaný dům s množstvím příček, které jsme postupně museli bourat,“ řekl Ambroz.

Dům obýval partnerský pár v důchodovém věku.

„Obec začala zajišťovat náhradní ubytování, ale nakonec to nebylo potřeba. Majitelé vyhořelého domu šli k příbuzným,“ sdělil starosta Starého Města Vladimír Černín.

Podobným způsobem ničivý požár zničil rodinný dům ve Staré Červené Vodě na Jesenicku minulý týden. Oheň se rovněž rozšířil z garáže a plameny přeskočili do obytných prostor (foto a video najdete ZDE). Celková škoda se vyšplhala kolem milionu korun. O obyvatele domu se postarala obec, která je provizorně ubytovala v rekreačním objektu, pomohli také sousedé.