Přivolaní hasiči se s požárem stavení v Ondrášově potýkali tři hodiny. Díky jejich zásahu se požár nerozšířil, střechu se ale zachránit nepodařilo.

Volání na tísňovou linku dostalo operační středisko hasičů před čtrnáctou hodinou.

„Na místo vyslalo profesionální jednotku požární stanice Šternberk a také jednotku vojenských hasičů z města Libavá. K pomoci rovněž vyjely jednotky dobrovolných hasičů Moravský Beroun, a to osádky dvou zásahových vozidel, společně s jednotkami Domašov a Dvorce na Moravě,“ uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Střecha velká přibližně pětkrát dvacet metrů shořela celá. Během odpoledne se hasiči na místo ještě jednou vraceli, aby uhasili skryté žhavé místo.

V úterý hořela v Olomouckém kraji také dvě auta. Jedno u Loštic, druhé v Želechovicích.

První problém nastal mezi třetí a čtvrtou hodinou na rychlostní silnici R 35 u sjezdu na Loštice. Hořící osobní automobil značky BMW musely uhasit profesionální jednotka z Litovle a dobrovolná z Loštic.

Druhé auto se vznítilo přímo na dvoře rodinného domu, a to v Želechovicích na Olomoucku. Jeho majitel se nejdřív pokoušel uhasit plameny sám hasicím přístrojem a také zahradní hadicí. To se mu ale nepodařilo, a proto zavolal na tísňovou linku.

„Plameny zachvátily motorovou část vozidla,“ popsal mluvčí Hošák.

Protože hasiči zjistili, že v kufru je umístěná tlaková láhev, museli nejprve zamezit jejímu případnému výbuchu.

„Poté během několika minut lokalizovali a zároveň zlikvidovali požár vozidla v jeho motorové části,“ dodal Hošák.

Škoda na autě je pět tisíc korun a oheň vznikl kvůli technické závadě.