Požár zničil kompletní vybavení bytu, které hasiči vynesli do dvorního traktu, a částečně zakouřil sousední bytovou jednotku. Výše škody a příčina vzniku požáru jsou v šetření.Při požáru se nikdo vážně nezranil, majitelku bytu však musela záchranná služba odvést do nemocnice v Olomouci.

„Protože se žena nadýchala při požáru zplodinami, odvezli jsme ji na další pozorování do fakultní nemocnice. Po celou dobu však byla při vědomí,“ doplnil Jan Weinberg z krajské záchranné služby.

Obyvatelé domu na nebezpečí upozornili až sirény hasičských aut.

„Nevěděla jsem, že v domě hoří. Nejdříve začal štěkat můj pes, pak jsme slyšela velký buchot na schodišti. V bytě jsme dokonce ani nic necítila, sotva jsme se šla podívat na chodbu co se děje, ucítila jsme kouř,“ uvedla jednačtyřicetiletá obyvatelka domu, která si nepřála být jmenovaná.

„Když jsme se vracela z práce domů, viděla jsem kouř nad radnicí. Pak jsem však zjistila, že hadice vedou přímo do našeho domu. Naštěstí bydlím v nižších patrech, takže se to nás netýkalo,“ řekla další žena z domu, ve kterém hořelo.

Požár zničil kompletní vybavení bytu, které hasiči vynesli do dvorního traktu, a částečně zakouřil sousední byt. Výše škody a příčina vzniku požáru jsou v šetření.