Do stanového tábora turistického oddílu v Markrabce vyjela k hořícím kadibudkám profesionální jednotka z Litovle a dobrovolní hasiči z Loštic. „Vedoucím se mezitím podařilo pomocí hasicího přístroje oheň uhasit. Na místě jsme už jen dohasili skrytá ohniska proudem vody, který jsme natáhli z nedaleké řeky. Požár celý dřevěný záchod o rozměrech dva krát čtyři metry zcela zničil," uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Záchodky se podle hospodářky tábora Andrey Cimperové vzňaly od hořící svíčky, kterou tam vedoucí nechávali kvůli malým dětem, aby se ve tmě nebály. Ohně si všiml šestiletý Jáchym, který zrovna šel v doprovodu vedoucího na toaletu. „Zdálky jim to připomínalo blikání baterky. Tím, že jsou záchodky celé ze dřeva a mají střechu z lepenky, se to ale velmi rychle rozhořelo. Hned jsme použili vlastní hasicí přístroj a vše jsme uhasili ještě před příjezdem hasičů," řekla Cimperová.

Táboroví vedoucí podle ní ihned svolali a spočítali všechny děti a hlídali je v bezpečné vzdálenosti. „Nikomu se nic nestalo, děti to braly jako dobrodružství. Všichni jsme se dostatečně poučili o tom, co dokáže jediná svíčka. Měli jsme ji samozřejmě umístěnou ve sklenici, ale ta se bohužel z neznámých důvodů převrhla," vysvětlila Cimperová s tím, že ve středu si všichni dospělí přivstali, aby spáleniště uklidili a pustili se do stavby nových latrín. „V neděli se tady střídají turnusy, přijedou zase děti z celé republiky. Kadibudky se musejí zprovoznit hned. Bez nich tábor nemůže fungovat," poznamenala Cimperová.