Na místě zasahovaly až do pozdních večerních hodin čtyři hasičské jednotky. Oheň se podařilo zcela uhasit až kolem osmé večer.

Zhruba čtvrtina města se kvůli požáru dočasně ocitla bez elektrického proudu. Dodávka elektřiny je domácnostem obnována postupně.

„Zrovna jsme se vraceli z vody zpět do loděnice a viděli, že se z lávky valí černý dým. Když se začalo ozývat z trafostanice praskání, neváhal jsem a hned vytočil linku 112," popsal jeden z očitých svědků události Jiří Prchal.

Po lávce se podle jeho slov dál normálně procházeli lidé, kteří začali místo opouštět až poté, co na místo dorazili hasiči. Podle krajského mluvčího hasičů Zdeňka Hošáka obdrželo operační středisko prvotní informaci o tom, že hoří odpad.

„Až po příjezdu jsme zjistili, že požár vznikl od elektroinstalace pod mostem. Zajistili jsme odpojení elektrického proudu a začali hasit nejprve s pomocí sněhových přístrojů a později i vody," popsal. Jak k zahoření došlo, nyní zjišťují vyšetřovatelé.

Na místo dorazil i speciální hasící kontejner.

„Požár se nám stále nedařil dostat po kontrolu, proto jsme nasadili další síly a prostředky. Snažíli jsme se, aby nedošlo k rozšíření ohně na druhou polovinu mostu," popsal  Zdeněk Hošák.

Požár, který vznikl od elektroinstalace na lávce U loděnice

Kousky plastu padaly do Bečvy

Kromě přerovských profesionálních jednotek z Přerova a Olomouce pomáhali likvidovat následky také dobrovolní a drážní hasiči. Zásah byl ale značně komplikovaný, protože při požáru docházelo k odpadávání plastových částic do řeky Bečvy. Hasiči je museli zachytávat s pomocí norných stěn.

„Dochází k rozehřívání plastových částic, které odpadávají na hladinu a jsou unášeny po proudu řeky Bečvy. Díky tomu, že hasiči včas zahájili instalaci norné stěny na jezu u chemičky, nehrozí ekologická havárie," řekl vedoucí odboru životního prostředí přerovského magistrátu Pavel Juliš.

Plameny se nakonec podařilo zkrotit a po dokončení hasebních prací předali hasiči most majiteli objektu. Na místo dorazili zástupci vedení města a domlouvali se s vlastníky inženýrských sítí na postupu obnovy poškozených rozvodů.

Krizový štáb o situaci informoval obyvatele města prostřednictvím mluvících sirén. Valící kouř a oheň bylo totiž vidět ze všech stran. Oba břehy Bečvy byly doslova v obležení zvědavců.

Požár, který vznikl od elektroinstalace na lávce U loděnice

Stovky domácností byly bez elektřiny

Kvůli požáru elektroinstalace na mostě se v pátek večer ocitly stovky domácností bez elektřiny.

„Požár poškodil elektroinstalaci, která vede přes lávku. Bez elektrické energie byly dočasně stovky domácností. Předpokládáme, že do soboty budou všichni odběratelé opět napojeni," řekla regionální mluvčí společnosti ČEZ Alice Lutišanová.

„Nejvíce výpadek zasáhl obyvatelev centru Přerova, například v ulicích Komenského, Palackého, ale také U Tenisu a v jiných částech města," uvedla.