Brzy odpoledne vyjížděli hasiči do oblasti Libavé, poblíž Kozlova se oheň nakonec rozšířil na plochu pěti hektarů. Zasahovalo tam celkem patnáct jednotek, kterým se podařilo dostat plameny pod kontrolu v odpoledních hodinách.

„Informaci o zahoření lesa v Kozlově jsme obdrželi v neděli před druhou hodinou odpoledne s tím, že hoří tráva. Při průzkumu jsme zjistili, že došlo k požáru mladých stromků a dalšího porostu. Kvůli silnému větru, suchu, nepřístupnému terénu a dalším nepříznivým okolnostem rozhodl velitel o povolání dalších jednotek,“ řekl krajský mluvčí hasičů Radek Byryánek.

Plameny zachvátily plochu o rozloze pěti hektarů.

„Čerpací stanoviště jsme zřídili v lomu ve Výklekách a vodu na hašení na místo dopravovali kyvadlově. Požár se podařilo lokalizovat do dvou hodin, a poté probíhaly dohašovací práce. Jednotlivá ohniska se vyhledávala a prolévala vodou,“ dodal.

Náročný zásah si vyžádal přítomnost patnácti jednotek ze třetího stupně požárního poplachu. Oheň likvidovali profesionální hasiči z Olomouce, Hranic a Lipníku nad Bečvou, kterým pomáhali dobrovolní ze Staměřic, Dolního Újezdu, Doloplaz, Veselíčka, Velkého Újezdu, Potštátu, Velké Bystřice, Výklek, Hluboček, Oseku nad Bečvou a Lipníku.

VIDEO: Požár lesa u Kozlova

Zdroj: HZS Olomouckého kraje

Krátce před pátou hodinou odpoledne vyjížděli hasiči k dalšímu požáru lesa - tentokrát do Hlinska na Přerovsku.Až do večera požár hasilo sedm jednotek.

„Oheň se rozšířil na ploše tří hektarů a i v tomto případě bylo nutné zřídit čerpací stanoviště - tentokrát přímo v obci. Na místě zasahovalo sedm jednotek ze druhého stupně požárního poplachu - profesionální a drážní hasiči z Přerova, ale také jednotky Sboru dobrovolných hasičů ze Sušic, Radslavic, Dřevohostic, Týnu nad Bečvou a Lhoty. Příčinu zahoření šetříme a škodu odhadujeme na více než 200 tisíc korun,“ uzavřel Radek Buryánek.

„K požáru lesa vyjíždělo do Kozlova patnáct jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů, a to ze Staměřic, Dolního Újezdu, Olomouce, Hranic, Doloplaz, Veselíčka, Velkého Újezdu, Potštátu, Lipníku nad Bečvou, Velké Bystřice, Výklek, Hluboček a Oseku nad Bečvou,“ vyjmenoval kolem páté hodiny odpoledne krajský mluvčí hasičů Radek Buryánek s tím, že oheň už se podařilo lokalizovat.

VIDEO: Požár lesa u Hlinska

Zdroj: HZS Olomouckého kraje