Hlášení o požáru přijalo operační středisko krátce po půl páté ráno. Byl vyhlášen druhý stupeň poplachu. Při průzkumu hasiči zjistili, že hoří objekt s dřevařskou technologií, dílnou a obytnou částí v prvním patře, který přímo sousedí s dalšími budovami a nachází se uvnitř skladu se dřevem.

Náročný zásah v dýchací technice

„Kromě hasebních prací jsme se tak museli zaměřit i na ochranu obytné části budovy a dalších objektů. Zásah probíhal v dýchací technice. Jakmile jsme zabránili šíření plamenů, vyhledávali jsme skrytá ohniska v konstrukcích a dohašovali je. Část střechy jsme museli rozebrat. Ze zásobníku jsme vyskladnili velké množství pilin, část jsme odvezli nakladačem,“ sdělila krajská mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Díky včasnému zásahu se podařilo uchránit bytovou část. Hasiči také využili termokamery, kterými na závěr celý objekt zkontrolovali.

Škoda ale bude vysoká. „Předběžně ji odhadujeme na 4,5 milionu korun s tím, že ji budeme upřesňovat,“ doplnila mluvčí Balážová. Příčinu požáru zjišťuje na místě vyšetřovatel hasičů.