Hořel přístavek, od kterého se oheň rozšířil na střechu a podkrovní části stavení. Podle hasičů nebyl nikdo zraněn.

Obyvatelům požárem poškozeného domu zajistila obec náhradní ubytování.

„Devět jednotek z řad profesionálních a dobrovolných hasičů se od poledne podílejí na likvidaci rozsáhlého požárů rodinného domku a ostatních přístaveb ve Štěpánově na Olomoucku,“ informoval ve čtvrtek mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Zdeněk Hošák s tím, že tísňová linka HZS Olomouckého kraje přijala informaci o viditelném hustém černém kouři a plamenech hned od několika oznamovatelů.

Podle hasičů došlo k zahoření přístavku, od kterého vzplály střecha a podkrovní části rodinného domku.

„Operační středisko na žádost velitele posílilo zasahující o jednotky ze II. stupně požárního poplachu,“ popisoval Hošák.

Společně s profesionálními jednotkami stanic Olomouc, Litovel, Šternberk na místě zasahovaly také dobrovolné jednotky Bohuňovice, Liboš, Olomouc, Horka na Moravě a Tři Dvory

.Zásah hasičům ztěžovalo velké množství materiálu a sena uskladněného na půdě a v přístavbách domu. Museli použít dýchací techniku. Aby dohledali všechna ohniska požáru, postupně odstranili už tak ohněm poničenou střechu.Pro obyvatele poničeného stavení je podle hasičů zajištěno ve spolupráci s vedením obce náhradní ubytování.

„Co stojí za přesnou příčinou vzniku požáru, došetřujeme ve spolupráci s Policií ČR. S největší pravděpodobností se bude jednat o nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm,“ sdělil Zdeněk Hošák.Předběžně škoda byla vyčíslena na 1,7 milionu korun.