Půl hodiny po půlnoci jim byl oznámen požár opravené budovy bývalé školy v Kojetíně-Popůvkách na Přerovsku. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Kojetína a Přerova a dobrovolní hasiči z Kojetína, Popůvek a Němčic nad Hanou. O pomoc požádali také požární stanici v Kroměříži.

„Hořelo v jedné místnosti o rozměrech asi 5×3 metry v prvním patře bývalé školy v rekonstrukci. Požár se dále rozšířil na strop a část místnosti nad ní. Hasiči plameny zlikvidovali, zakouřený objekt odvětrali a následně ho celý zkontrolovali termokamerou," uvedla krajská policejní mluvčí Vladimíra Hacsiková. Škoda byla vyčíslena na padesát tisíc korun.

Krátce před půl čtvrtou vyjížděli profesionální hasiči z Olomouce a dobrovolní hasiči z Černovíra na Černou cestu v Olomouci, kde likvidovali požár v montážní jámě.

„Montážní jáma v bývalém autoservise byla naplněna odpadem, který vzplál. Požár se nerozšířil mimo jámu, a proto nezpůsobil žádnou škodu," upřesnila Hacsiková. Při žádné z událostí nebyl nikdo zraněn. Hasiči také v pátek před jedenáctou hodinou večer vyjížděli k hlášenému požáru chatky poblíž obce Oplocany na Přerovsku, ani po důkladném pátrání však na žádný požár nenarazili. (pch)