Hasiči vyjížděli k požáru do Střížova po sedmé hodině večerní. Na místě zasahovaly profesionální jednotky z Konice a Olomouce a dobrovolní hasiči ze Střížova, Drahanovic, Náměště na Hané a Senice na Hané.

„Střechu objektu o rozměrech zhruba 14 krát 8 metrů zasáhly plameny a nebezpečně ohrožovaly střechu sousední budovy. Průzkumem v dýchací technice jsme vyloučili přítomnost osob v obytné části nemovitosti. Potvrdilo se také větší množství vysoce hořlavých kapalin v garážích," popsal mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák s tím, že zaparkovaná vozidla se podařilo včas odvézt.

Požár hasiči lokalizovali pomocí několika hasebních proudů po zhruba dvaceti minutách. Pak vynášeli uskladněné věci a kanystry s pohonnými hmotami ven a postupně je ochlazovali.

„Přetlakovou ventilací jsme odvětrali a ochladili prostory. Rozebrali jsme zbytky střechy a dohledávali menší skrytá ohniska. Oheň se podařilo zlikvidovat asi po dvou hodinách," dodal Zdeněk Hošák.

Příčina požáru se stále vyšetřuje, škoda je předběžně vyčíslena na 500 tisíc korun.

Oheň částečně poškodil také střechu sousedního domu, díky důkladnému ochlazování však plameny nepoškodily další nemovitosti.