Další vzdělávací setkání se uskuteční ve čtvrtek 7. listopadu v Olomouci, v pobočce Komerční banky na Třídě Svobody 1035/14, od 16.00 hod.

„V našich projektech se zaměřujeme na podporu finanční gramotnosti cestou vzájemného respektu a dobrovolnosti. Přímo v pobočkách proto startujeme nový cyklus, který má v sobě potenciál oslovit širší cílovou skupinu a umí nabídnout přidanou hodnotu všem těm, kteří sami cítí potřebu a zájem o vzájemný dialog,“ uvedla Soňa Jelínková, manažerka komunikace Komerční banky.

Úskalí techniky

Vzdělávací setkání mají lidem v důchodovém věku pomoci při orientaci v moderním finančním světě. Hlavními tématy proto jsou: možnosti a úskalí nových služeb bankovního sektoru, srovnávání nabídek na úvěry, riziko číhající v nabídkách na internetu, v telefonu či televizi a jak využívat mobilní telefon v současném finančním světě. První vzdělávací akce se již uskutečnily v Praze a Ostravě. Následovat bude Havlíčkův Brod (14. 11.), Brno (21. 11.)
a na závěr opět Praha v sídle organizace Život 90 (29. 11.).

Zaměřeno i na mládež

Komerční banka se dlouhodobě věnuje i finančnímu vzdělávání dětí. Banka je například generálním partnerem projektu Institutu ekonomického vzdělávání „Ekonomická olympiáda“ a je rovněž hlavním partnerem projektu „Global Money Week“. Opakovaně se zapojuje i do akce České bankovní asociace „Bankéři do škol“.

Více informací o projektu najdete na adrese ZDE.