„Tetování se mi zamlouvalo odjakživa a sama jsem si jich nechala zhotovit několik. Když jsem zjistila, že se líbí mým přátelům, kteří však neměli odvahu navštívit některé z tetovacích studií, rozhodla jsem se jim tetování provést. Prvním podnětem k tomu, abych se této činnosti věnovala naplno, byla jejich spokojenost,“ přibližuje své začátky Zedková.

K tomu, aby mohla nabízet své služby, musela absolvovat rekvalifikační kurz na tetování. Kapitolu samu pro sebe představuje dodržení veškerých hygienických podmínek (vybavení zákrokové místnosti, čekárny, záchodů…), potřebných atestů, různých povolení, například na oprávnění zacházení s kontaminovanýmmateriálem a další.

„Chce to odvahu a trpělivost při získávání potřebných oprávnění,“ popisuje Zedková. „Body art se vyvíjí, a na trhu se stále objevují nové druhy tetovacích barev a piercingů, ale také prostředky pro tetování. Sebevzdělávání je tedy nutnou záležitostí,“ vysvětluje Zedková. To, že je tetování doména mužských paží a námořnická kotva vhodný motiv pro zkrášlení, je již ve velké míře překonaný mýtus. „Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že v dnešní době je již body art stejně rozšířen u mužů i žen. Často nastane mezi partnery situace, že pokud má tetování jeden, chce ho mít i ten druhý. Spektrum zákazníků je v současné době značně široké. Od nezkušeného teenagera, který to chce jen zkusit, přes mladého muže, který se chce pochlubit svým tetováním před kamarády, až třeba po starší ženu, která by ráda připravila milé překvapení svému manželovi,“ přibližuje realitu Zedková.

Mohlo by se zdát, že potenciálního zákazníka odrazuje fakt, že tetování je vlastně záležitostí na celý život a jeho pořízení není levnou záležitostí. „Mnoho lidí celoživotní trvanlivost na tetování právě přitahuje. A pokud si někdo svým rozhodnutím není jistý, je tady i možnost dočasného tetování. V otázce ceny si je nutné uvědomit, že práce tatéra je umění, má svoji trvalou hodnotu a každý tatér do nového tetování vkládá nejen svůj um a zkušenost, ale i kus sebe sama,“ dodává Zedková.

Vedle umělecké hodnoty se k ceně přičítá i skutečnost, že každé tetování je originál a zákazníci mu připisují značnou důležitost. V otázce toho, zda vůbec existují hranice v body artu, má Zedková zcela jasno: „Každý člověk je omezený pouze plochou svého těla.“