Jaké pokrmy jste pro návštěvníky uvařil?

Vaříme klasické české menu, do kterého jsme vybrali husí játra, uzeného pstruha, kotletu ze selete nebo divočáka se šípkovou omáčkou. Na závěr jsme připravili jablečné koláče. Zkrátka samé dobroty.

Kolik času vám zabere uvařit menu o tolika chodech?

To záleží na náročnosti jídel, ale většinou tak den, dva. Do restaurace M3 jsem přijel až dnes, ale jako předvoj jsem poslal svoje zvědy. Část menu jsem si uvařil ve své hospodě a to ostatní tady v Olomouci.

ČTĚTE TAKÉ: Šéf Pohlreich vařil v olomoucké restauraci. Divočáka se šípkovou

Vaříte raději českou kuchyni, nebo zahraniční?

Mám raději lehčí jídla, kterými typická česká kuchyně moc nepřekypuje. Na druhou stranu česká jídla by nebyla tolik těžká a tučná, kdyby jich strávníci nejedli tolik. Osobně tvrdím, že neexistují nezdravá jídla, ale pouze nezdravá množství. V podstatě záleží hlavně na tom, kolik tučných ingrediencí do jídla dáme.

Který pokrm vámi připraveného jídelníčku je nejnáročnější?

Řekl bych, že většina jídel, které vařím, nejsou nijak těžká a každý jen trochu šikovný kuchař je zvládne i doma. Není to žádná věda. Já ani neumím vařit složitá jídla. Jediné, co dá možná trochu zabrat, jsou husí játra. Ta si ale většinou lidé jen tak doma nedávají.

Jak byste jako profesionál a odborník na českou gastronomii zhodnotil olomouckou restauraci M3?

Podle toho, co jsem viděl, mohu říci, že restaurace je moc pěkná. V kuchyni to chce ještě trochu vyladit a bude to dobré. Celkově je to příjemné místo.

Vaříte na pozvání v restauracích často?

Přibližně tak pětkrát do roka něco podobného udělám, což je myslím celkem často. Do konce roku mě čeká ještě jedna akce v Brně a Prešově. Jsem relativně vytížený a díky tomu už si vybírám, kam pojedu.

Chystáte nějaký další televizní projekt?

Roztočili jsme šestou sérii pořadu Ano, šéfe! Měla by se vysílat na podzim příštího roku. A zrovna v neděli začíná můj další pořad Jak vaří šéf, který je o tom, že vaření doma může být snadné, zábavné a dostupné.