Zájemci se zde dočkají nejen profesionálních služeb spojených s jezdectvím , ale uspokojí je také úroveň restaurace a ubytování.

Areál najdete v Hostinově Dole nad Tršicemi ve směru na Zákřov. Určitě jej neminete, cesta k němu je velmi dobře značená.

V provozu je denně kromě pondělí.

A majitelé Jan a Sylva Grézlovi, olomoučtí podnikatelé, jsou na něj patřičně hrdí.

„Vybudovat takový areál byl náš sen a ten se nám po třech letech tvrdé práce splnil. Chováme u nás jako jediní Kisberské polokrevníky, před dvěma lety jsme navíc založili český svaz chovatelů tohoto maďarského plemene. Jeho chov je přes sto padesát let starý, k jeho obdivovatelům patřila například císařovna Alžběta, zvaná Sissi,“ říká Jan Grézl, který při budování nevyužil žádné dotační programy.

„Celý projekt vznikl jen ze soukromých peněz a z velké lásky ke koním. Do našeho areálu zveme každého, kdo má rád koně a krásnou přírodu ,“ doplnila svého manžela Sylva Grézlová.

K dispozici je v Hostinově Dole 25 hektarů pastvin, stáje se soláriem, krytou jezdeckou halu, venkovní písková jízdárna s drezurním obdélníkem, travnatý cvalový ovál, koňské stezky v areálu i mimo něj, pohybovací zařízení, parkoviště, penzion s možností ubytování a posezení v hospůdce s venkovní terasou, venkovním dětským koutkem, houpačkou a ruskými kuželkami pro dospělé. Každý pátek, sobotu a neděli se v areálu připravují uzené a grilované speciality.

Lidé mají možnost naučit se jezdit na koních za odborné asistence. Jednou z prvních absolventek jezdeckého výcvikového kurzu je Lucie Tesařová z Olomouce.

Letní zahrádka restaurace, místo odpočinku po výcviku

„S výukou jsem byla velmi spokojena, zároveň i s přístupem lidí. A koně byli rovněž skvělí,“ pochvaluje si své zkušenosti z Tršic dívka, která si už předplatila další výcvikový balíček.

Do Jezdeckého areálu se návštěvníci dostanou i na kolech, mohou totiž využít cyklostezek, které vedou až téměř do hlavní brány areálu.

(lok)