Známý televizní kuchař Emanuelle Ridi spolu s šéfkuchařem hotelu Petrem Zučkem připravili tabuli, na jakou se hned tak nezapomíná.

Po dva večery se linuly hotelovou restaurací Sal de Mar italské písně a pokaždé se při jejich tónech sto třicet hostů kochalo nabídkou na švédském stole.

Pečená i dušená masa, krevety, chobotničky, nepřekvapila ani jehňata, která ve velikonoční čas na stůl patřila.  A samozřejmě vynikající dezerty z dílny mistrovské cukrářky Anny Strnadlové.

„Tušili jsme, že bude opět velký zájem, ale návštěva předčila očekávání. Oba večery byly vyprodané i přesto, že jsme do restaurace přidali další stoly a místa k sezení. Ukazuje se, že jsme se dobře trefili do vkusu lidí, kteří umějí ocenit kvalitní pokrmy a nápoje," pochvaloval si ředitel hotelu Tomáš Rousek.

Ital žijící v Česku Ridi je kromě nápaditého kuchaře také dobrý společník a návštěvníci akce si to ověřili, když si „Manu" přisedával k jejich stolům a debatoval s nimi, nejčastěji samozřejmě o tom, co si nosili ke stolům na svých taliřích.

Hosté se také formou soutěže zapojili do výroby italských těstovin a také měli možnost vyhrát lákavé ceny, mimo jiné i víkendový pobyt v olomouckém NH hotelu.

Emanuelle Ridi některé hosty v soutěži naučil, jak se připravují ravioly. Dezerty připravené mistrovskou cukrářkou Annou Strnadlovou v olomouckém NH hotelu vždy překvapí „něčím navíc“.

Emanuelle Ridi některé hosty v soutěži naučil, jak se připravují ravioly (vlevo). Dezerty připravené mistrovskou cukrářkou Annou Strnadlovou v olomouckém NH hotelu vždy překvapí „něčím navíc" (vpravo).
Foto archív NH congress Olomouc

(pek)