Hosté restaurace s názvem 818 za takové jídlo zaplatí 159 korun a v nabídce je nejen hlavní jídlo s šesti druhy masa, ale i polévka a předkrmy nebo přílohy. Jako jedna z mála v Olomouci nabízí velmi oblíbený pokrm současnosti, japonské sushi. A právě to byla trefa do černého.

„Důležité pro nás je, aby naše nabídka uspokojila poptávku. Na požádání proto zákazníkům splníme jakékoliv přání, co se týká úpravy jídla a podobně,“ říká Su Ping.

„Samozřejmostí zůstávají denně dovážené čerstvé suroviny, některé přímo z Číny. V České republice se začíná rozmáhat trend, že mnohé čínské restaurace servírují jídla, která nemají s Čínou absolutně nic společného. Tomu chceme zabránit, proto si sami dovážíme černé houby i mořské řasy, ty musí být opravdu kvalitní.“

Většina jídel je vhodná i k bezlepkové dietě, protože neobsahuje mouku. Vaří se totiž zejména se Solamylem.

Mimo základní výběr nápojů si v restauraci přijdou na své i nároční - točí se tři druhy piva: Gambrinus, Plzeň a nealkoholický Radegast.

„Hosté se nás ptají, jestli vůbec servírujeme kávu. Většinou se diví, že kromě kávy Segafredo jim můžeme nabídnout i českou kuchyni, uvařenou českým kuchařem. Číňané u nás připravují pouze čínská jídla. Do naší nabídky jsme nově zařadili i horké maliny a sladké palačinky, které si můžete dát s ovocem nebo se zmrzlinou,“ říká Su Ping.

Po celý červenec platí aktuální sleva na švédský stůl, kdy zákazníci zaplatí i večer stejnou cenu jako za oběd, tedy 159 Kč a děti do osmi let 89 Kč. Na švédský stůl se servíruje od 11 do 14 hodin a pak od 17 do 20. Za večerní švédský stůl, na kterém bývají i dary moře, se běžně platí 199 korun, děti do osmi let 129 korun.

V restauraci 818 vám na přání připraví i firemní večírek a nabídka jídel nebude omezena jen na čínské pokrmy.

„Můžeme uvařit třeba i guláš, svíčkovou nebo upéct králíka. Zákazníkům vyjdeme vstříc v čemkoliv, my Číňané si opravdu potrpíme na to, aby u nás byli zákazníci i zaměstnanci spokojeni,“ usmívá se majitel restaurace.
(gfa)