„U nás v hotelu podporujeme myšlenku pracuj na svém těle a duši. Bůček u nás neservírujeme," říká generální ředitel Augustiniánského domu v Luhačovicích Petr Borák.

Před nezdravým životním stylem varují lékaři již mnoho let. To, jak žijeme, se podle nich na těle nemusí projevit hned, ale až v pozdějším věku. Jídelní lístek se proto rozhodli upravit i v Augustiniánském domě, kde ho staví na sezonnosti, čerstvosti a kvalitních surovinách. „Sám žiji zdravě a snažím se aplikovat tento trend také v hotelu. Samozřejmostí jsou tak u nás zelený ječmen, chia semínka, quinoa, pohanková kaše, dobré ryby, spousta zeleniny nebo třeba bylinky, které si pěstujeme," vyjmenoval Petr Borák část surovin, ze kterých šéfkuchař tamního hotelu denně vaří.

Jídlo je však podle něj jen jednou z částí zdravého žití. „Vždy je důležité poslouchat, co vyžaduje vaše tělo. Tomu jsme se snažili přizpůsobit také ostatní služby našeho hotelu," vysvětluje. S ohledem na kvalitu pobytu a celkovou atmosféru je upraveno také prostředí wellness centra, okolí hotelu i jeho interiér. „Velmi důležité pro zdraví každého z nás totiž také je, aby člověk uměl správně a dostatečně relaxovat," uzavírá generální ředitel Petr Borák.

Hotel Augustiniánský dům- hotel Augustiniánský dům 4 **** superior se nachází na konci lázeňského centra ve vilové části A. Václavíka v Luhačovicích
- po náročné rekonstrukci byl otevřen v roce 2010
- nabízí moderní a luxusní ubytování s wellness centrem
- mottem hotelu je: Staňte se u nás sami sobě terapeutem, neboť nejlépe znáte své tělo a svou duši