Buďte krásnější s DeníkemChtěla byste změnit svůj vzhled, ale nevíte, jak na to? Nevíte si rady s denním či večerním líčením? Tak právě pro vás máme nyní jedinečnou příležitost!

Soutěžte s regionálním Deníkem o proměnu se zkušenou vizážistkou Michaelou Pospíšilovou. A co proto musíte udělat?

Stačí, když nám na e-mail andrea.bzonkova@denik.cz pošlete fotografii svého obličeje a vaše stručné představení s vysvětlením, proč se do proměny hlásíte.

Odborná porota poté z účastnic soutěže vybere výherkyni. Soutěž se řídí pravidly Deníku

Krok za krokem krásnější

5. díl - Jak na dokonalé obočí, jeho tvar, líčení a barvu

Minule jsme zahájili sérii dílů zabývajících se líčením očí. Jeho součástí je také obočí, které při líčení hraje velkou roli. Dnešní díl proto věnujeme tomuto důležitému prvku v obličeji.

Obočí dává našemu obličeji výraz a v dnešní době se výrazné obočí prostě „nosí".

Éry velmi tenkého obočí, hodně zaobleného, rovnějšího nebo téměř neviditelného a nezvýrazněného obočí jsou již za námi.

Naopak. Čím výraznější obočí, tím větší respekt žena vzbuzuje.

Jen velmi málo dam má to štěstí a pyšní se dokonalým tvarem obočí bez jakéhokoliv většího zásahu pro úpravu. I to, že nejsou obě úplně stejná, je normální.

Nikdo nemá obě poloviny těla stejné. Proto bychom si měly obočí upravovat a vytvarovat do dokonalého tvaru i při líčení.

Líčení obočí

K získání dokonalého tvaru jsou pro nás důležité tři základní linie.

Ideální je stoupnout si před zrcadlo a tyto přímky si naznačit například pomocí tužky přiložené k obličeji.

Začátek obočí by se měl nacházet na přímce od nosní dírky směrem kolmo nahoru. Končit by mělo na prodloužení spojnice nosu a vnějšího koutku oka. Přibližně ve dvou třetinách by měla být pomyslná stříška.

Do těchto dvou třetin by také mělo být obočí širší a pak se začít zužovat až do pěkného zakončení. Pro lepší představu přikládám obrázek, kde jsou tyto tři linky znázorněny.

Pokud si netroufnete upravit si tvar obočí samy doma, máte k dispozici spoustu kosmetických salonů, které tuto službu nabízejí. Na trhu jsou také přímo šablony, podle kterých si můžete své obočí dokreslit či nakreslit.

Prvním krokem k dokonalému obočí je jeho tvar. K tomu pomohou tři základní linie.

Jak na to

I přesto, že už samy nebo pomocí odborné ruky docílíme požadovaného tvaru, je dobré obočí ještě dolíčit. Mezi chloupky nám většinou ještě prosvítá kůže, a měly bychom si tedy obočí domalovat a tím jej zvýraznit.

Způsobů je několik. Někdo preferuje tužky na obočí, na trhu jsou ale také stíny určené přímo na obočí nebo barevné vosky, které nám obočí rovnou i zafixují. Já osobně nejraději používám stíny na obočí, jelikož se mi zdají nejvíce přirozené.

Pokud se rozhodnete pracovat se stíny, použijte na nanášení plochý zkosený štětec s pevnými štětinami.

Při zvýrazňování nedělejte dlouhé táhlé pohyby, ale spíše kratičké sekané jako byste si tyto malé chloupky dokreslovala. Docílíte tak nejpřirozenějšího vzhledu.

Poté si jej kartáčkem na obočí ještě pročesejte ve směru růstu chloupků. Pokud je vaše obočí tak trochu „neposedné" a trčí na všechny strany, přestříkejte kartáček před pročesáním lakem na vlasy.

Obočí nezvýrazníte jen tím, že jej ztmavíte, ale také doporučuji pod něj nanést rozjasňovač světlé barvy, který podtrhne jeho linii a oko opticky otevře.

Barva obočí

Co se týče barvy, mělo by obočí ladit k vašim vlasům, ale může být i o dva až tři odstíny tmavší.

Pro brunetky jsou ideální všechny odstíny tmavě hnědé, pro blondýnky světle hnědé nebo tmavě šedé, a rusovláskám budou slušet tmavošedé, oříškové nebo kaštanově hnědé.

K černým vlasům použijeme velmi tmavou hnědou nebo uhlovou.

Jak již bylo zmíněno na začátku, obočí vám dává výraz, je dominantou obličeje a zvýrazňuje oči. Neumím si představit vystínované nebo kouřové oči bez upraveného a zvýrazněného obočí.

Když líčím ženu, která není zvyklá si pravidelně zvýrazňovat obočí, vždy jí na to upozorním a ukážu jí rozdíl mezi půlkou obličeje, kde obočí není zvýrazněné, a druhou půlkou, kde zvýrazněné je.

A věřte, že vždy mi dá za pravdu, že zvýrazněné obočí vypadá lépe. Zkuste to také milé dámy a uvidíte, že výsledek bude stát za to

Krok za krokem krásnější

Seznamte se s Michaelou Pospíšilovou

Vizážistka Michaela PospíšilováJe mi ctí připravovat nový seriál plný inspirace, nápadů, triků a tipů pro krásu.

Souhlasím s výrokem Coco Chanel: „Není ošklivých žen, jsou jen ženy, které se neumějí udělat krásnými." A to považuji za velkou škodu.

Jmenuji se Michaela Pospíšilová a jsem majitelkou vizážistického studia v Olomouci, které je kombinací nabízených služeb jediné svého druhu ve městě.

Často se setkávám s otázkou, jak jsem se k této práci dostala. Dlouhé roky jsem profesionálně sportovala, líčení a úprava vlasů proto v mém životě nemělo žádné velké zastoupení.

Mé vzdělání se také ubíralo jiným směrem. Získala jsem vysokoškolský titul v oboru marketing na univerzitě ve Spojených státech.

Vždy mě však fascinovalo vše, co se kolem krásy točí. Byla jsem fanynkou klasických teenagerovských filmů, kdy se z ošklivky stane krásná královna plesu.

Proto jsem se nakonec rozhodla, že zkrášlování žen bude ten směr, kterým se chci v životě vydat. Říká se, že máte dělat to, v čem vám druzí říkají, že jste dobrá.

Salon Michaely Pospíšilové

Absolvovala jsem řadu profesionálních kurzů a v dnešní době mé studio s názvem FACE nabízí všechny druhy profesionálního líčení od svatebního přes večerní až po extravagantní.

Věnuji se také česání svatebních, večerních a slavnostních účesů, vedu individuální kurzy osobního líčení, nabízím prodlužování vlasů, kompletní vizážistické poradenství a dnes tolik oblíbené proměny.

Přestože se podílím na líčení přehlídek a foto make-upu pro modelky, stále mě to více táhne k obyčejným ženám.

Největší srdcovkou jsou pro mě svatby a kompletní příprava nevěsty a svatebčanek. Líbí se mi, když se mi žena pod rukama mění.

Největší odměnou je pro mě výraz v jejím obličeji, kdy se cítí krásná a je spokojená sama se sebou. Jsem ráda, že patřím k těm, pro které se vášeň stala prací a naopak.