Pořadatelé letošního ročníku The Ples si od začátku příprav zakládají na tom, aby byl tento ples skutečně taneční.

„Kde jinde přece využít pravidla etikety v té nejčistší formě, než na noblesním plese. Osobně nemám rád, když zprvu elegantní večer začne postupně sklouzávat k vesnické zábavě“, říká hlavní organizátor Roman Štěpánek.

Po velkém úspěchu minulého ročníku bude i ten letošní hudebně doprovázet rozhlasový Big Band Gustava Broma.

Ve druhé půli programu převezme hudební otěže kubánská kapela Dos Cubanas, která bude udávat rytmus latinsko-americkým tancům. Od návštěvy plesu se rozhodně nenechte odradit ani v případě, že byste za své taneční schopnosti ruku do ohně zrovna nedali.

Na programu večera je totiž unikátní „výuka tanců“ s účastníkem soutěže Stardance, Janem Halířem, který vám přímo na parketu pomůže osvětlit správné taneční kroky.

Nově nabyté zkušenosti si poté budete moci porovnat s výherci této taneční soutěže, Janem Onderem a jeho taneční partnerkou, herečkou Danou Batulkovou, kteří na The Ples rovněž vystoupí.

Hlavní program doplní tančená módní přehlídka v režii známé návrhářky Sandry Švédové, jejíž modely vynesly úspěšné modelky a moderátorky.

Kulinářské lahůdky a špičkové drinky

Jakmile návštěvníci ucítí, že je nejvyšší čas dát si pauzu od tančení, v Atriu pro ně bude připraven bohatý doprovodný program. Kromě krátkých informativních vystoupení těch nejpovolanějších jmen ze světa míchaných drinků a alkoholu obecně, se můžete na památku vyfotit ve fotobudce Lukáše Navary, a přispět tak na dobrou věc.

The Ples se může letos rozhodně pochlubit nejrozmanitější nabídkou cateringu. Kulinářské speciality budou nabízet restaurace M3, Kozlovna nebo hotel Zámek Velká Bystřice i další.

O prvotřídní výběr alkoholu se postarají například vyhlášené olomoucké bary Osa, The Black stuff, distributor nejlepšího českého a zároveň světového vína Avitis, pivařům pak vyjde vstříc sám Plzeňský Prazdroj.

Skutečně exkluzivní perličkou bude whisky Chivas Regal The Icon. Cena za jeden panák byla stanovena na 10 000 Kč, na své si tak přijdou opravdu i ti nejnáročnější návštěvníci. (poh)