Zakázky pro zemědělství a energetiku se jen hrnuly a rodina investovala do prvního špičkového obráběcího stroje. Zaměstnávala tehdy 15 lidí. Jenže přišel rok 2008 a s ním úder globální ekonomické krize.

„Koupili jsme drahý stroj, dělali na něm dva měsíce a najednou jsme neměli žádnou práci. Zákazníci vše vystornovali. Z patnácti lidí jsme třináct museli propustit,“ vzpomíná na kruté období, po kterém přišlo oživení.

Na přesné obrábění na CNC strojích se výroba zaměřuje dodnes a firma stále investuje do nejmodernějších technologií. Vedle více než 100 let starých stavení, kde začínali, dnes obrábějí, brousí, svařují a natírají v prostorných výrobních halách.

„Zaměřujeme se na přesné obrábění na strojích, do kterých jsme investovali a nyní se nám to vyplácí. Na počet zaměstnanců jsme asi nejmenší firmou vlastnící takový strojní park,“ popisuje Tomáš Ticháček, který firmu vlastní spolu se sestrou.

V zakázkové strojírenské výrobě slaví úspěch a v současnosti zaměstnávají 50 lidí z obce a okolí.

„Máme jednoho zaměstnance, který je s námi od chvíle, kdy jsme firmu založili. Vrátili se k nám lidé, které jsme byli nuceni propustit v roce 2008. Máme stabilní a spolehlivý tým,“ oceňuje pracovníky.

Z hal v Dlouhé Loučce putují konstrukce do výrobních linek v zahraničí, například do německého automobilového průmyslu. Dodávají pro Mercedes, Jaguár přípravky k robotům.

„Děláme ocelové konstrukce také pro českou firmu, která vyrábí balící stroje. Zde máme nyní obrovský nárůst – v pandemii koronaviru všichni chtějí všechno balit,“ usmívá se spokojeně v koronakrizi jeden z nejúspěšnějších podnikatelů v obci.