Developerská skupina Redstone již uzavřela dohodu o spolupráci s hotelovým řetězcem a na základě franšízové smlouvy plánuje otevřít čtyřhvězdičkové hotely značky AC Hotels by Marriott v Olomouci a Pardubicích.

„Jde o nejrychleji rostoucí hotelovou síť na světě, která nabízí kvalitní služby pro moderní životní styl. Jsme velmi rádi, že brand bude působit v obou městech, které mají velký potenciál pro obchod, kongresy i turismus,“ uvedl zakladatel skupiny Redstone Richard Morávek.

Objekty firma postaví jako součást nově připravovaných areálů obchodně-společenských center, jejichž výstavbu spustí již příští rok. Hotelové budovy za celkem 750 milionů korun má v plánu dokončit do dvou let.

V Olomouci developer plánuje hotel připojit k výstavbě druhé etapy obchodního centra Galerie Šantovka. Nová část bude podle firmy více než na retail zaměřena na volnočasové aktivity, kulturu, zábavu a gastronomii, součástí záměru je také progresivní divadelní scéna.

Nabídne 200 pokojů

Hotelové zázemí, které nabídne celkem 200 pokojů, podle developera do konceptu zapadá, stejně jako umístění kongresové kapacity nedaleko největšího kampusu Univerzity Palackého.

„Olomouc je malým velkoměstem s významnými institucemi a bohatým kulturním a společenským životem, hotelový brand slavného jména s vysokým mezinárodním standardem a kvalitou služeb jen dále posílí význam Olomouce na mapě Střední Evropy,“ sdělil Morávek k projektu, který má přijít na 430 milionů korun.

Pro design hotelu v Olomouci se skupina Redstone obrátila na StudioN, v jehož čele stojí Robert Bishop. Na obou projektech spolupracuje také tuzemská projekční kancelář Obermeyer Helika.

Pro manažery i rodiny

Elegantní hotelový brand AC Hotels, který se v roce 2011 stal součástí světového řetězce Marriott, nabízí moderní design kombinující luxusní a lifestylové prvky.

„Hotelové služby budou vhodné jak pro manažery, tak pro mladé lidi a rodiny,“ doplnil mluvčí developerské skupiny Redstone Petr Hlávka.

Aktuálně je ve světě celkem 210 hotelů tohoto typu a dalších 139 je ve výstavbě. V Evropě je celkem 88 hotelů a 15 je v procesu příprav. V loňském roce ve světě vzniklo v této kategorii 20 hotelů, a to dominantně ve velkých městech USA (např. Washington D.C., Pittsburgh, Atlanta, Miami). V Evropě pak pouze ve Švédsku a na Slovensku.

Rozšíření Galerie Šantovka v únoru získalo stavební povolení. Se stávajícím obchodním centrem bude nová budova propojena přemostěním přes tramvajovou trať a Mlýnský potok. Novostavba bude mít celkem čtyři podlaží – jedno podzemní a tři nadzemní.

Galerie Šantovka byla otevřena v roce 2013 a patří mezi 10 největších nákupních center v České republice. Je součástí rozsáhlého projektu nové městské čtvrti Olomouce. Kromě obchodního centra a bytových domů zde developer plánuje i výškovou budovu Šantovka Tower, o kterou se vedou spory. Krajský soud v Olomouci odmítl žalobu proti územnímu rozhodnutí. Podle soudkyně se neprokázalo, že by stavba ohrozila ochranu hodnot městské památkové rezervace. Kvůli sporu nemohla firma žádat o stavební povolení.