Pavel Grebeníček z Bílovic je nejen zkušeným masérem, ale také lektorem metody Spinal Touch, která má efektivně odstranit bolesti zad, migrény a další krátkodobé i chronické zdravotní obtíže. Pavel Grebeníček mluvil o svých metodách v rozhovoru pro Deník.

Pane Grebeníčku, za jak dlouhou dobu se lidé naučí metodu Spinal Touch?

V souvislosti s touto metodou pořádáme speciální, zpravidla dvoudenní semináře. Pořádáme je prakticky po celé republice i na Slovensku, všude kde o to lidé projeví zájem. Spinal Touch se lidé naučí během těchto organizovaných setkání, kde jim zcela podrobně vysvětlíme, v čem metoda spočívá a naučíme ji krok po kroku. Každý z účastníků semináře obdrží pracovní sešit, kde je postup znázorněný a doplněný obrázky. Pokud někdo něčemu při výkladu nerozumí, k tématu se vrátíme, postup je individuální podle potřeby zájemců. Jeden z takových seminářů právě připravujeme, a to zhruba na polovinu února 2014. Uskuteční se v Bílovicích na zámku. Upřesnění termínu najdete v dohledné době na stránkách www. regestudio.cz. Může se přihlásit prakticky kdokoliv. Jen pro zajímavost, posledního semináře se zúčastnil například i pán ve věku 92 let a bez problémů si tuto techniku osvojil. Její výhoda spočívá v tom, že postup se naučí i naprostý laik. Navíc je velmi efektivní a nevyžaduje žádnou fyzickou sílu, takže ji mohou provádět mladí lidé i senioři.

Propagátoři metody Spinal Touch tvrdí, že není účinná jen na odstranění bolestí související se zády a páteří, ale také na některé jiné zdravotní potíže, a také prý posiluje imunitu. Je to pravda?

Bezpochyby je to tak. Spinal Touch uvede do správné činnosti celý oběhový systém, takže má velmi příznivý vliv i na posílení imunity. Lidé, kteří mají problémy s imunitou, nebo k nám přijdou nachlazení, mohou v našem regeneračním studiu také absolvovat detoxikační metodu. Už po první krátké lázni nohou, pocítí zlepšení svého zdravotního stavu.

Lze metodu Spinal Touch aplikovat i u těhotných žen?

Tato masážní metoda je pro těhotné ženy mimořádně užitečná a prospěšná. Odstraňuje obtíže související s jiným stavem, i bolesti zad, trávicí potíže, nechutenství a další nešvary, které těhotenství provází. Odborníci ji používají při léčbě svalů, nebo psychosomatických a dalších poruchách. Nedávno jsem tuto metodu aplikoval u ženy jen deset dnů před jejím porodem. Porod proběhl ideálně, bez jakýchkoli komplikací a ve velké pohodě rodičky.

V poslední době se také hodně mluví o detoxikaci organismu. Tento proces prý v krátké době umí odstranit alergie, nachlazení a dokonce chřipky. Dá se těmto postupům věřit, a jsou skutečně tak účinné?

Rozhodně ano. S jednu z metod detoxikace přišla před lety například věhlasná anglická lékařka Mary Staggs. Tento proces provádíme i v našem regeneračním a lektorském studiu. Spočívá v koupeli nohou, ve speciální detoxikační vaničce. Trvá třicet minut a po tuto dobu probíhá u člověka detoxikační proces. Lidé se často diví, že voda v lázni je pak po tomto procesu často úplně tmavá, což je ale zcela normální. Lze to považovat za efektivní důkaz toho, že tělo vyplavilo většinu negativních látek, které organismus zatěžovaly. Detox je velmi účinný na obtíže jako jsou artróza, trávicí a kožní problémy, migrény, deprese, ale i léčbu chřipek a podobných nemocí. (poh)