Investor, developerská skupina Redstone podnikatele Richarda Morávka, v těchto dnech podepsal smlouvu se společností Marriott International o uvedení značky AC Hotels by Marriott do České republiky.

"AC by Marriott na nás zapůsobil svým stylem a orientací na zážitky hostů,“ uvedl Richard Morávek, zakladatel skupiny Redstone.

Vizualizace projektu Šantovka District v Olomouci
Šantovka 2, koupaliště, Smetanka... Jaké stavby letos čekají Olomouc a okolí

Řetězec nabízí kvalitní služby pro moderní životní styl a prestižní hotelová značka AC Hotels by Marriott, která v České republice dosud není zastoupena, v Olomouci podle Morávka může podpořit obchod, kongresy i cestovní ruch.

"Z plánovaného debutu AC Hotels v České republice máme velkou radost. Jsem přesvědčen, že moderní design a intuitivní služby značky AC Hotels budou skvěle vyhovovat jak zahraničním, tak místním cestovatelům," uvedl Janusz Mitulski, Senior Director Central & Eastern Europe, Marriott International.

O design interiérů obou projektů developerské skupiny se postará studio Twenty2degrees pod vedením Nicholase Stoupase. Hotovo by mohlo být v roce 2027.

„Výstavba půjde ruku v ruce s rozšířením Galerie Šantovka,“ uvedl mluvčí Šantovky Petr Hlávka.

Brněnská ulice v Olomouci. V plánu na rok 2024 je modernizace tramvajové trati, rekonstrukce podchodu a také úprava křižovatek v navazující Hraniční ulici. Ilustrační foto
Trať v Brněnské i cyklostezka do Topolan. Kde bude Olomouc investovat

Nová část, Šantovka 2, bude více než na maloobchod zaměřena na volnočasové aktivity, kulturu, zábavu a gastronomii a v plánu je i progresivní divadelní scéna.

Hotelová zařízení nabídnou celkem 204 pokojů v 11 podlažích.

„Součástí bude střešní restaurace, denní AC Lounge s barem, konferenční a společenské prostory propojené s kongresovým centrem, fitness centrum a lázně,“ popisoval Hlávka.