Novinkou podniku je umělé kluziště, které je až do konce března v provozu každý den bez ohledu na počasí. A zatímco si děti užívají bruslení, mohou se rodiče zahřát voňavým svařeným vínem.

Na statku se v minulosti točilo hlavně pivo a pořádaly se tam různé zábavné, dětské a kulturní akce.

Majitelka Monika Dolečková podnik provozuje od roku 2014 a postupně z něj vybudovala útulnou rodinnou restauraci se salonkem a prostornou letní zahrádkou.

„Po proměně na restauraci jsme podnik otevřeli v lednu 2020. Rozjezd byl příjemný, hosté si k nám brzy našli cestu. Bohužel hned v březnu nás takzvaně ´utnul´ covid a museli jsme ze dne na den zavřít. Fungovali jsme pak díky výdejnímu okénku a rozvozu. Rozvoz jsme zachovali dodnes, například seniorům vozíme až domů za zvýhodněnou cenu obědy a polední menu dodáváme také firmám v okolí,“ popsala Monika Dolečková.

Levandulové bistro v Úsově
Levandulové bistro končí, řídilo se pravidly. To není fér, míní lidé

Období několika nucených uzavření kvůli covidovým opatřením využila majitelka podniku ke kompletní rekonstrukci celého objektu. Nové jsou veškeré vnitřní prostory, kuchyně i sociální zařízení a nedávno byla dokončena nová fasáda.

Pro letošní rok se počítá ještě se zpevněnou taneční plochou, která se bude využívat při venkovních koncertech a dětských akcích. Přes léto jich tady pořádají spoustu.

„Každé dva týdny máme jednu akci. Nabízíme zábavu nejen pro děti, ale i pro dospělé. Například koncert oblíbené místní kapely Skrol, vystoupila u nás také kapela Doga. Pravidelně pořádáme zábavná country odpoledne, tematické večery a šipkařské turnaje. Kapacita salonku a restaurace je pětapadesát lidí. Na zahrádce může posedět až stopadesát hostů. Pořádáme rodinné a firemní oslavy, svatby i smuteční hostiny,“ vyjmenovala majitelka podniku.

Společně se členy své rodiny pracují na tom, aby s nabídkou jídelního i nápojového lístku byli všichni hosté spokojeni a každý si tam našel to své. Na statku tak nabízejí nejen vydatné polévky, smetanové omáčky, domácí knedlíky, steaky, řízky či domácí burgery, ale v létě velmi vyhledávané speciality z grilu a udírny.

„Oblíbená jsou marinovaná žebra nebo kolena a vyhlášené jsou naše grilované makrely. Hosté si je často rezervují předem a sjíždějí se na ně ze širokého okolí, což nás moc těší. Našim cílem je jejich spokojenost a to, aby se k nám se svými rodinami a přáteli rádi vraceli,“ dodala Monika Dolečková.

Hospoda u Svatého Huberta v Kozlově, Jitka Hofírková
Z hospody v divočině na Olomoucku udělali hit. Styl a vlastní dobroty táhnou