Majitelka taneční školy vzpomíná na své podnikatelské začátky s úsměvem na tváři. „Je to už dost dávno, co jsme začínali. Dnes už mi připadá, že vše proběhlo celkem v pohodě. Ale myslím, že tenkrát jsem to vše moc prožívala, bylo toho přece jenom dost na zařizování a navíc jsme měli velkou zodpovědnost,“ říká zamyšleně. „Dřív, když jsme pořádali kurzy, tak bylo vše dopředu zařízeno, teď už musíme sami shánět prostory, hudbu,“ popisuje nejčastější problémy ve svém podnikání Coufalová.

„Dodnes je nejsložitější sehnat vhodné a vyhovující sály k pořádání kurzů. V Olomouci je nabídka dosti omezená a nájmy se šplhají do astronomických výšek,“ dodává. Podle jejích slov není problém učit lidi, udělat nábor do kurzů, zajistit propagaci, ale najít vhodný prostor. „V poslední době s manželem uvažujeme o pořízení vlastního sálu. Situace je totiž již neúnosná,“ prozradila své plány majitelka taneční školy.

Manželé Coufalovi nikdy neměli klub, který by se zabýval sportovním závodním tancem. „Děláme výhradně kurzovní činnost pro širokou veřejnost. Nespecializujeme se na výběrové páry,“ vysvětluje podnikatelka. Dobrou propagaci taneční škole dělá i dcera Kristýna. Nedávno zvítězila v oblíbené taneční soutěži StarDance, kterou vysílala Česká televize. Stala se jednou z nejpopulárnějších tanečnic v republice, a to i přesto, že si rodiče původně nepřáli, aby se Kristýna tanci věnovala. „Samozřejmě, že nám dělá velikou radost. Určitě bychom si přáli, aby jednou Kristýna převzala naši taneční školu. Přece jenom už kurzy vedeme dvacet roků. Rádi bychom se věnovali pouze kurzům pro starší zájemce a mládež by měl převzít někdo mladší,“ svěřuje se Coufalová.

Přestože se může zdát, že majitelé taneční školy nemají vesměs žádné problémy, není to tak úplně pravda. Stejně jako v jiných oborech podnikání i v tomto existuje konkurence, díky níž se určuje cena kurzovného. Pavlína Coufalová má kromě své podnikatelské činnosti ještě jedno zaměstnání. Díky tomu volného času mnoho nezbývá. Sama ale dodává, že čas na zábavu si člověk prostě musí udělat. „Hlavní taneční sezona je od září do prosince. V této době nemám čas na nic. Jakmile je ale po Vánocích, kurzů je méně a já si užívám toho, že můžu být doma a že nemusím nikoho organizovat,“ říká usměvavá žena.