„Společnost Pivovary CZ Group, kterou tvoří pivovary Holba, Litovel a Zubr, je otevřena jednáním s investory a nebrání se rozšíření své akcionářské struktury o nové subjekty. Cílem posílení struktury akcionářů je podpořit další rozvoj pivovarů a jejich obchodní expanzi,“ zdůvodnil Jaromír Dvorský, místopředseda představenstva Pivovary CZ Group.

Stávající akcionáři skupiny Pivovary CZ Group vedou v současné době prostřednictvím společnosti Patria Finance úvodní jednání s případnými zájemci a analyzují další možnosti postupu. Proces výběru bude pokračovat v následujících měsících.

„Klíčem je, aby se pivovary nadále obchodně, ekonomicky i technologicky rozvíjely. Díky novým akcionářům by mohly ještě více investovat a zesílit svou nejen obchodní expanzi jak v České republice, tak i na zahraničních trzích. Současně chceme být i dostatečně kapitálově vybaveni na případné možné akvizice jiných firem, působících na nápojářském trhu v tuzemsku nebo i v okolních zemích, které se mohou ve střednědobém časovém horizontu na akciovém trhu objevit,“ dodal.

Společnost Pivovary CZ Group má ve svém portfoliu piva značek Zubr, Litovel a Holba. Pivovary jsou dlouhodobě ekonomicky úspěšné, stabilní a jejich hospodaření každoročně končí v kladných číslech.

Patří mezi tradiční české výrobce, působící především na Moravě. K výrobě používají kvalitní regionální suroviny a využívá se tradiční klasická technologie, kdy hlavní kvašení probíhá v otevřených kvasných kádích a pivo následně dlouho zraje v ležáckém sklepě.

Roční výstav společnosti se dlouhodobě pohybuje kolem 700 tisíc hektolitrů, přičemž téměř třetina produkce směřuje na zahraniční trhy. Piva skupiny Pivovary CZ Group patří v Česku dlouhodobě mezi nejčastěji oceňovaná. Každoročně se umísťují na předních příčkách prestižních degustačních pivovarských soutěží jako je České pivo, organizované Českým svazem pivovarů a sladoven, nebo PIVEX.