Za společností Městské pivovary stojí manažeři a lidé spjatí s obnovením výroby piva v Jarošovském a Znojemském městském pivovaru.

Nově převzali řemeslný pivovar v Olomouci-Chomoutově s výstavem okolo 3 tisíc hektolitrů a kapacitou 5 tisíc hektolitrů. Na trhu působí Chomout od roku 2014.

„Po Znojmě, Jarošově a Brně jsme se rozhodli náš přístup k pivovarnictví přenést i na Olomoucko. Chomout si své místo na řemeslné scéně vydobyl poctivým a kreativním přístupem k vaření piva. Naším úkolem je přispět k jeho dalšímu rozvoji a jasně usadit na první místo hanáckého pivovarnictví,“ vysvětlil Miroslav Harašta z Městských pivovarů.

Místním patriotům a zájemcům o zajímavou investiční příležitost nabízí několik posledních akcií nové společnosti, která aktivity kolem Chomouta zastřeší. Zájemci si musí připravit 1 milion a 20 tisíc korun.

Získají takřka procento pivovaru, limitované várky, permanentní rezervaci či vlastní designový půllitr uložený v pivovaru, který se zaměřuje na spodně i svrchně kvašená piva a speciály typu saison, pšeničná piva nebo stouty.

Možnost investování do lokálních pivovarů je podle Miroslava Harašty jeden z hlavních rysů podnikání společnosti, který se v minulosti osvědčil, například u Znojemského městského pivovaru.

V případě Chomoutu společnost vydá celkem 35 investičních akcií v hodnotě 1 020 000 korun. Držitelé investičních akcií pak mají nárok na přednostní dividendu 4 % ze splaceného emisního kurzu a investičního příplatku.

„Vedle finančně zajímavé investiční příležitosti získají držitelé status místních pivařských měšťanů, jako to bývalo v dobách našich dědečků,“ poukázal Miroslav Harašta.

Celková investice skupiny do akvizice a dalšího rozvoje pivovaru dosáhne 40 milionů korun.