Hlavního slova se na moderátorském postu letos ujal Libor Bouček a o zábavu se postarali Miro Žbirka, Jitka Boho a Eva Decastelo, která i letos vyzpovídala významné návštěvníky plesu před kamerou plesové TV.

K tanci zahrál v hlavním sále velký plesový soubor New Street Band, kterému na druhé stejdži v prostorách restaurace Sal de mar sekundovalo dámské trio Electrophonix. Tamtéž pak ještě v plné zábavě v brzkých ranních hodinách uzavíral úspěšnou akci DJ Zbyněk Stružka.

Business ples, jako ambiciózní společenská akce s přesahem do byznysové a startupové sféry, zaujímá na mapě kulturních událostí Olomouce poměrně specifické místo a to nejen velkou přítomností institucionálních, showbyznysových a dalších významných hostů z celé ČR, ale i svým black-tie konceptem, který dává akci nezaměnitelný lesk a styl.

Dalším unikátem akce je i nezávislost na veřejných financích a to především díky velké podpoře komerčních partnerů, zejména spediční frimy EGT Express, projektu Envelopa Office Center developerské skupiny REDSTONE Real Estate, interiérového studia PEARL-DESIGN či dodavatele vozů BMW a MINI, brněnského RENOCARu. Ples úspěšně využívá i synergií s místními mediálními a reklamními partnery typu Algraf - reklamní výroba, outdoorovou agenturou A.R.T. 247, lifestylovým webem OL4you, Hanáckým Večerníkem, portálem Olomouc.cz, časopisem Reflex, serverem Extra.cz a řadou dalších, bez kterých by akce podobného rozsahu nebyla možná.

Součástí Business plesu byl i letos také tzv. Startup klub, pořádaný digitální agenturou ESMEDIA Interactive, který už tradičně mimo několika zajímavých vystoupení startupových mentorů a investorů uspořádal i soutěž pro nadějné mladé projekty Best elevator pitch. V té změřili své síly čtyři finalisté vzešlí z podzimního castingu při UP Business Campu na půdě Vědeckotechnického parku Univerzity Palackého. Na vítězných prknech hlavní stejdže Business plesu pak dostal příležitost představit svůj projekt globální Worldee.com, který si s druhým projektem Boxee rozdělil ceny v celkové hodnotě přes 150.000,- Kč.

Petra Zemčíková