„Je to velmi milé a nečekané ocenění práce našeho týmu. Otvírali jsme v březnu 2020, kdy startovala první vlna epidemie covidu, a od počátku se k nám štěstěna točila zády. Jsem ráda, že si naše autentická kuchyně v zajímavém a inspirativním prostředí získala svoje příznivce i ocenění odborníků,“ řekla majitelka podniku Helena Morávková.

Stylová restaurace, která klade důraz na lokální suroviny, výrobu vlastních produktů a zdravý životní styl, se dostala mezi stovku nejlepších gastro podniků v Česku.

Oprava popraskané dálnice D35 u Olomouce. Ilustrační foto
Letos opraví D35 za Olomoucí i estakádu. Podívejte se, co se ještě chystá

Do výběru, kde převládají především pražské restaurace, například U malířů, Terasa u Zlaté studny, V Zátiší, Field, La Degustation Boheme Bourgeouise, Eska, La Veranda, se kromě Bistra Helen zařadila z Olomouce i vyhlášená restaurace Entrée.

Publikace Nejlepší restaurace je nejprestižnějším českým průvodcem gastronomií a vychází každý rok - již devátým rokem. Nezávislí inspektoři anonymně navštěvují restaurace a bistra a hodnotí je podle řady kritérií, mezi jinými třeba nabídky jídla a pití, interiéru, prostředí či obsluhy.

Školáci v olomoucké zoo. Ilustrační foto
Rekord! Zoo Olomouc hlásí nejvyšší návštěvnost za 10 let, i přes lockdown

Tip roku 2022

Bistro Helen, které sídlí v nejvyšším patře Galerie Šantovka, získalo jako nováček výběru ocenění Tip roku 2022, dříve hodnocené podniky si odnášejí od jednoho do tří zlatých lvů - podobně jako u michelinských hvězd.

Bistro Helen není jen restaurací a kavárnou, kde kuchaři a cukráři připravují s důvtipem moderní jídla ze sezónních surovin a z nabídky od lokálních farmářů, ale také inspirativním prostředím pro nejrůznější setkání. Během roku se zde konají také nejrůznější workshopy nebo zajímavé přednášky. Ve středu 20. ledna nabídne besedu s českou dietoložkou a propagátorkou zdravé výživy Margit Slimákovou. Kapacita je omezená, proto organizátoři doporučují včasnou rezervaci.