V Olomouc CITY bylo otevřeno po uvolnění vládních omezení všech 65 prodejen, kde na zákazníky v těchto dnech čekají opravdu MEGA slevy a velké výprodeje, pohybující se v rozmezí 10% - 70 %. Do slevových akcí se zapojily oblíbené prodejny jako: Pepco, Deichmann, Cross Jeans, Lee - Levis - Wrangler, Intimmo, GrandOptical, Meatfly, Datart, Knihy Dobrovský, InStyle, Světspánku.cz, Sportisimo, Feratt Fashion, Marionet, Ciao di MaxTara, Kik a další.

Olomouc CITY má za sebou složitější týdny. Lidé nesměli z rozhodnutí vlády chodit nakupovat do většiny obchodů. „Pokud jde o období uzavření, tak se jedná o úbytek zákazníků ve výši přibližně 85 procent,“ řekl Zdeněk Volf, manažer Olomouc CITY.

Obchodní centrum Olomouc CITY klade na důraz především bezpečí a zdraví svých zákazníků při nakupování. Zavedlo proto mnohá bezpečnostní opatření, jako je například čištění ozonem.

Prostory jsou doplněny o stojany s dezinfekcí a informačními tabulemi. Aby mohlo oblíbené nákupní centrum začít fungovat, bylo nutné vyhovět stanoveným podmínkám a splnit všechna opatření.

„Toto problém není. Nejedná se o nic technicky složitého ani nákladného. Spíše to byla věc rychlé organizace a zvládnutí administrativy,“ uvedl Volf.

Něco navíc

Uzavřeny jsou zatím odpočinkové zóny. Zavřená zůstává zatím i dětská zóna Amazonie a v restauracích je možné zakoupit jídlo pouze s sebou.

Velkou výhodou oproti jiným obchodním centrům je především možnost pravidelného proudění čistého vzduchu, který je přiváděn do společných prostor prostřednictvím specifických světlíků, které jsou umístěny ve stropním prostoru v kopuli obchodního centra.

Olomouc CITY má po období, kdy šlo mnoho věcí kupovat je přes eshopy, stále nabídnout něco navíc, to, co jinde nebo na internetu nelze.

„Je opravdu těžké předpovídat vývoj. Je mnoho věcí, které ovlivní nákupní chování lidí. Kdo se bránil nákupům přes eshopy, tak tu zkušenost již určité má a může se začít orientovat tímto směrem, protože tento způsob nakupování se stále zdokonaluje a zjednodušuje. Ekonomická nejistota je dalším významným faktorem ovlivňující ochotu utrácet, a když se k tomu přidá obava se pohybovat v obchodním centru z důvodu větší pravděpodobnosti nákazy, tak ten úbytek návštěvnosti může být, klidně i po dobu několika měsíců, opravdu znatelný. Naše centrum je ovšem z velkého procenta obsazeno nájemci s orientací na volnočasové aktivity, například CineStar, Jump Family nebo Amazonie, a to jsou věci, které lidé budou po uvolnění všech opatření opět vyhledávat,“ řekl Volf.

Ožívá i multikino

Zatímco většina obchodů mohla nějakým způsobem fungovat přes eshop, multikino CineStar bylo mimo provoz. A nyní už znovu žije.

„Začali jsme ještě před otevřením multikin, a to prodejem výhodných voucherů. Nyní nabízíme zlevněné vstupenky při nákupu online, divák je může zakoupit i na naší mobilní aplikaci Cinestar. Jelikož je náš provoz zatím omezen, nenabízíme další akce, ale můžete se určitě těšit do budoucna na následující speciální nabídky,“ řekla Dagmar Černíková, general manager olomouckého CineStaru.

„Těšili jsme se na ten den, kdy jsme opět mohli otevřít. Pravidla jsou jasně dána nařízením vlády, momentálně v sále může být maximálně 100 osob s rozestupy v místech k sezení (pozn. rrd. ob jedno sedadlo, ob řadu), diváci musí mít na sobě roušky, dodržovat dvoumetrové odstupy, sály a ostatní prostory se neustále průběžně dezinfikují, odpočinkové zóny a občerstvení jsou zatím uzavřena. Zaměstnanci jsou taktéž povinni používat ochranné prostředky a veškerá hygienická opatření,“ podotkla. Na premiéry světových trháků si ještě musejí diváci chvíli počkat. „V programu zatím reprízujeme poslední tituly před uzavřením multikin, které nedostaly prostor ke zhlédnutí a postupně se přidávají premiéry dalších filmů. Nejvíce se momentálně soustředíme na filmy české tvorby. Již nyní máme předprodej na film Ondřeje Trojana Bourák, na plátna kin přijdou i diváky oblíbené Bobule. Filmy zahraniční produkce můžeme očekávat začátkem léta,“ uvedla Černíková.

Nová jump aréna

Vyhledávané obchodní centrum připravilo pro své zákazníky novinku.

„Největší novinkou v našem obchodním centru je bezesporu nová jump aréna Family Jump, která je plně v provozu a nabízí na více než 1300m2 mnoho profi trampolín a atrakcí s možností pořádání narozeninových oslav, firemních akcí, kroužků a zábavných táborů,“ řekla Martina Poláchová, marketing Coordinator Olomouc CITY.

V Olomouci CITY pravidelně pořádají akce pro zákazníky. A samozřejmě tomu tak bude i nyní, po skončení nouzového stavu.

„Již od června přivítáme především rodiny s dětmi na velmi oblíbených tvořivých dílničkách, které se u nás konají vždy o sobotách na centrálním prostoru. A také se mohou těšit na pravidelnou akci INLINE CITY, kterou pořádáme ve spolupráci se Školou kolečkového bruslení LENE. Na děti bude čekat doprovodný program na bruslích, inline aréna se soutěžemi, soutěžní stanoviště, půjčovna bruslí, odměny pro děti a losování o zajímavé ceny. Všechny akce proběhnou samozřejmě za dodržování hygienických a bezpečnostních opatření,“ řekla Poláchová.

V plném provozu je taktéž zábavní aréna Family Jump a multikino Cinestar. Tak hurá zpět za zvýhodněnými nákupy a zábavou do Olomouc CITY!

Více na www.mojecity.cz

(pp)