Nažhavte čelovky a pomozte spolu se Světluškou rozsvítit život nevidomým. Letos opět v tradičních jarních termínech. Díky vaší každoroční účasti jsme za deset let získali na pomoc nevidomým neuvěřitelných 20,6 milionů korun.  

Hlavní je zúčastnit se

Hlavní partner – společnost Hella, která vyvíjí a vyrábí technologicky špičkové osvětlovací systémy pro automobily včetně prémiových značek – vás zve na noční běh pro Světlušku, který se uskuteční už tento čtvrtek 5. května večer v Bezručových sadech v Olomouci. Jde v pořadí o jedenáctý ročník běhu a kromě Olomouce se už běželo nebo ještě bude běžet i v dalších pět městech republiky.

Program v Olomouci začne v sedm hodin večer, kdy se otevřou registrační pokladny. Samotný běh pořadatelé odstartují v 21:00 hod. od Atletického klubu, ukončení plánují na 22.00 hod.

„Poběžíme i my, pracovníci společnosti Hella. Jsme dobrá parta, přidejte se k nám,“ říká Jiří Krofta, personální ředitel Hella.

Zájemci si přitom vyberou trať podle svého gusta, chuti a sil. A třeba i to, jestli budou běžet, nebo zda dají přednost spíše klidné chůzi. Stačí, když se rozhodnou na startu. Jeden okruh měří 2,3 km, dva okruhy – 4,6 km. Účastníci se mohou těšit i na bohatý doprovodný program, na kterém si organizátoři dali záležet. Registrace je možná do 20.45 hod., v 19.30 hod. začne doprovodný program.

Program i start běhu je připraven tak, aby vše vyhovovalo hygienických podmínkám v souvislosti s covidem. 

Startovní balíček

Vstupné – což je zároveň startovné – činí pět set korun, přičemž výtěžek z akce půjde i letos v plné výši na konto Světlušky, což je projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu zaměřený na pomoc nevidomým. Kapacita účastníků je zastropována tak, aby běh byl pro všechny zúčastněné příjemný a bezpečný. Každého účastníka čeká startovní balíček. Kdo se zaregistruje včas, dostane možnost vybrat si jednu ze dvou variant: první představuje vak na záda s čelovkou, druhou – vak s multifunkčním šátkem. 

· Registrace na běh pro rok 2022 je možná pouze přes portál GoOut.cz

· Pro vstup do areálu je nutné prokázat se vstupenkou s unikátním kódem, kterou lze předložit vytištěnou nebo elektronickou v mobilu.

· Více na internetové adrese: https://www.behprosvetlusku.cz/registrace-olomouc.