Od začátku programu ČSOB rozdělila po celé republice už více než 38 milionů korun. V každém z 15 regionů (Praha je rozdělena na dvě části) soutěží čtyři žadatelé.

Tři vybrala odborná porota, čtvrtému udělila tzv. divokou kartu veřejnost. Nyní se všichni finalisté, které postupně představujeme na stránkách Deníku, snaží získat co nejvíce finančních prostředků od veřejnosti. Vybraná suma totiž určí i výši příspěvku od banky.

„Do finále se opět probojovala řada zajímavých a lokálně prospěšných projektů. Jsem rád, že díky programu ČSOB pomáhá regionům můžeme opět zaktivizovat drobné dárce a svým dílem přispět k rozvoji filantropie v Česku,” říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Pomoc nemocným i rodině

Letos na jaře získaly největší podporu projekty Záchrana kostela v Nových Domcích u Rozvadova, FELITI – pomáháme udržet rovnováhu v přírodě, Na čerstvém vzduchu pod střechou a Šťastný vodicí pes.

I podzimní kolo ale nabízí řadu kvalitních prospěšných projektů. Celkem se jich přihlásilo 226. V lokalitě Olomoucký kraj se o finanční příspěvek uchází tyto: Amelie tu je pro všechny onkologicky nemocné, Do divadla bez překážek, I děti s autismem potřebují prázdniny! a Mobilní special. paliat. péče na Olomoucku.

Čtvrtým je zapsaný ústav Nejste sami - mobilní hospic s projektem Mobilní speciální paliativní péče na Olomoucku. Ta je určena pro nevyléčitelně nemocné dětské a dospělé pacienty. Nabízí lidem v terminálních stádiích onemocnění možnost zůstat až do poslední chvíle jejich života doma mezi svými blízkými a s pomocí vysoce odborného multidisciplinárního týmu složeného z lékařů, zdravotních sester, psychologů, sociálních pracovníků, pracovníků v sociálních službách, poradce pro pozůstalé a duchovního.

„Tento projekt nabízí lidem nový rozměr závěru života, nabízí rodinám možnost splnit poslední přání jejich blízkých zemřít doma mezi svými, ve svém rodinném zázemí, obklopeni známým prostředím,” říká Věra Kopřivová z ústavu.

ROZHODNĚTE I VY
Hlasování o divokou kartu probíhalo do 22. listopadu 2019 na webových stránkách csobpomaharegionum.cz.
Následuje finále, ve kterém se v každém kraji utkají 4 projekty.
Od ČSOB získá každý region 150 000 Kč.
Výše příspěvku se odvíjí od úspěchu projektu u veřejnosti (50 000 Kč za první místo, 40 000 Kč za druhé místo, 30 000 Kč za třetí místo a 25 000 Kč za čtvrté místo).
Finanční dary pro vybraný projekt může veřejnost posílat od 9. prosince 2019 do 6. Ledna 2020.
14. ledna 2020 budou známy konečné výsledky.