Jak vypadal tvůj běžný den ještě před započetím projektu? Nejvíc bude lidi asi zajímat, co sis dopřával předtím a co je teď pro tebe zakázané ovoce? Hřešil si a dával svému organismu hodně zabrat?
Jak vypadal můj den? Když jsem vstával ve dvanáct, tak dobře. A to dobře bylo dost často, protože jsem noční pták a chodím mnohdy spát po diskotékách, kde dělám DJe, i v šest ráno. To jsem si mile rád dal na benzince bagetu nebo párek a pak jsem se divil, že nemůžu usnout. Miluju knedlíky, které teď už skoro nejím, zcela jsem vynechal koláče, bílé pečivo a podobně.

Jako důvod své účasti v projektu si uvedl, že tě nominoval tvůj šéf jakožto zástupce rádia. Myslíš, že jsi od vás ideální osoba anebo máš mezi kolegy někoho, kdo by se hodil více než ty?
Myslím si, že když náš ředitel dostal tuto nabídku, tak si možná vzpomněl na mne. Opravdu máme hubené moderátory, kteří by spíš potřebovali nakrmit. Jediná, která chtěla ještě zhubnout, je Lucka Barbapostolosová, ale nechtěla se fotit do novin.

Jsi rád za to, že tě vybral nebo je to pro tebe zbytečná ztráta času?
Zbytečná ztráta času to určitě není, protože jsem se donutil cvičit, pohybovat se a výsledky se už objevily. Zhubl jsem, cítím se skvěle a ti, co se mi smáli, tak jim se teď směju já a ještě dlouho budu. Naučil jsem se jíst pravidelně a jinak. Dále jsme každý týden v novinách, v Rádiu Haná to je slyšet a lidi mne zastavují a ptají se. Navíc slogan Mirek Karásek lehčí o vlásek, který vymyslel kolega Lukáš Kobza, je geniální a chytl se.

Prozraď, držíš se nastaveného programu nebo občas zhřešíš? Jako DJ a moderátor v rádiu jsi často ve společnosti a po večerech se určitě nějakému pivu nevyhneš? Vstáváš pak po akci ráno, aby sis mohl dát pravidelnou dopolední svačinku?
Samozřejmě že zhřeším, jsem jen člověk a máme jeden život. Nedodržuji to na sto procent, ale snažím se jíst jen ty zdravé věci. Vyřadil jsem ze svého jídelníčku spoustu dobrot, které mi nechybí a začal jíst zdravé pokrmy, které jsou fakt dobré. Představte si, že na diskotékách nepiju alkohol. Pivo mám rád, ale teď už jsem si ho asi měsíc nedal a nechybí mi to. Ale když s přáteli vyrazíme, tak si dám víno. Takže další pravidlo. Pít jenom s Mírou.

A co výsledky dosavadního snažení? Už na sobě sleduješ nějaké změny? Cítíš se líp? Hubneš?
Jasně, jsem lehčí o vlásek (smích). Něco jsem už zhubnul, ale nemůžu prozradit, protože posluchači Rádia Haná si v našem vysílání tipují, o kolik to bude, a mohou vyhrát. Pásek u kalhot si dávám o dírku dál a obleču i to, co jsem loni neoblékl. Cítím se lépe. Neuvěřitelné!

Popiš lehce atmosféru mezi účastníky hubnutí? Jak to vnímáš ty, jako „nastrčenec“ z rádia a jak vnímají oni tebe? Vznikají i nová přátelství?
Představte si, že jsme přátelé všichni, a to bez rozdílu věku. Já jsem tradičně ve skupině za šaška, který pořád něco komentuje a snaží se dělat srandu. Proč ne, když to udrží dobrou zábavu.

Štěpán Janhuba