Oblíbená letní akce se koná na letišti Čápův Dvůr v Táboře už podesáté. Návštěvníci se letos mohou těšit na legendární celtic punkovou kapelu Dropkick Murphys, která nedávno doplnila nabitý narozeninový program.

Unikátní žánrový festival Mighty Sounds, který se letos koná od 11. do 13. července, přiveze velikány celtic punku.

„Kapela Dropkick Murphys dokonale propojuje své irské kořeny s punk-rockem nebo oi! a má tak nezaměnitelný zvuk. Za svou téměř dvacetiletou existenci se stala ikonou pro téměř všechny subkultury a skvěle tak podtrhuje atmosféru Mighty Sounds," popsala za pořadatele Markéta Štechová.

Kromě americké legendy si návštěvníci užijí také švédskou oi! formaci Perkele, po které fanoušci festivalu dlouho volali.

„Mezi dalšími jmény se objevili i čím dál populárnější němečtí Irie Révoltés, kteří umně kombinují ska, punk, hiphop a reggae, dále rockabilly šviháci The Peacocks a celá řada dalších zahraničních hvězd," vyjmenovala Markéta Štechová.

Informace o aktuálním line-upu a o předprodeji vstupenek lze nalézt na www.mightysounds.cz. Vstupenky na festival se v tuto chvíli prodávají za 1190 korun.

U areálu festivalu je k dispozici parkoviště a stanové městečko. Lidé mohou využít mobilních toalet, sprch a mycích žlabů. Důležité informace se dozvědí u infostánku, bezpečnost návštěvníků zajistí také pořadatelská a záchranná služba.

Do areálu není možné vnášet vlastní jídlo a pití (kromě pitné vody v PET láhvi).

Irie Révoltés (DE)

 Irie Révoltés

Irie Révoltés pocházejí z Heidelbergu. Název skupiny by se dal volně přeložit jako „šťastní vzbouřenci". Irie Révoltés zpívají zejména ve francouzštině a němčině, ale také v angličtině a španělštině. Ve svých textech vystupují proti diskriminaci, sexismu, šovinismu nebo rasismu. V jejich tvorbě se prolínají různé hudební žánry: reggae, dancehall, hip hop, ska nebo i punk. Členové skupiny se vedle hudební tvorby také podílejí na pomoci lidem v nouzi. Účastní se například projektu Viva con Agua, který se zabývá výstavbou čističek vody v Etiopii. Rovněž se podílejí na pomoci postiženým lidem.

Dropkick Murphys (USA)

Dropkick Murphys

Dropkick Murphys vznikli v roce 1996 v Quincy v Massachusetts ovlivnění řadou svých hudebních oblíbenců, kterými byli například Stiff Little Fingers, The Pogues, The Clash nebo třeba i Thin Lizzy. Odstartovali albem Do Or Die, které stejně jako tři následující alba vyšlo na pověstném labelu Tima Amstronga z Rancid, tedy na Hellcat Records. Dropkick Murphys kvalitně reprezentují bostonskou scénu. V jejich hudbě se prolínají irské kořeny s punk rockem či jeho subžánrem oi!, ale i s celou škálou rockových elementů. Na pódiu se objevili společně s Brucem Springsteenem, který si navíc zahostoval i na jejich albu Going Out in Style, a v roce 2009 otvírali koncert Aerosmith. Jejich hudba se také objevila v několika filmech a z poměrně malé kapely, která byla kdysi předskokanem například Mighty Mighty Bostoness, se stala respektovaná legenda, která bývá hlavní hvězdou festivalů.