Započala stavba druhé vlastní pobočky společnosti Mercedes-Benz Trucks ČR, servisní a prodejní centrum pro nákladní vozidla značek Mercedes-Benz a Fuso bude stát na jižním okraji Olomouce v katastru obce Velký Týnec u křižovatky dálnice D35 s hlavní silnicí č.55.

Plánovaný termín uvedení do provozu je ve druhém čtvrtletí roku 2023, developerem projektu je společnost Linkcity Czech Republic, stavbu zajistí stavební společnost VCES, architektonický návrh připravila kancelář AIK

„V roce 2021 jsme se podvacáté v řadě stali jedničkou na českém trhu, co se týče registrací nákladních vozidel od 6 tun celkové hmotnosti výše. Jsem rád, že se nám zároveň k tomuto jubileu povedlo zahájit zdejší stavbu. Rozhodli jsme se, že výrazně zvýšíme kapacitu naší servisní sítě v blízkosti uzlu hlavních tahů moravských dálnic, abychom zlepšili dostupnost servisních služeb nejen pro zákazníky z tohoto regionu, ale i pro projíždějící vozidla. Budeme z této lokace schopni obsloužit široký okruh Olomouce a okolí. Zároveň zde bude sídlit i prodej nových i použitých nákladních vozů v moderním a prostorném areálu,“ uvedl Josef Mařík, CEO společnosti Mercedes-Benz Trucks Česká republika.

„Obec Velký Týnec vítá vstup firmy Mercedes-Benz Trucks do středomoravského regionu. Zastupitelstvo obce velmi obezřetně zvážilo všechny plusy a minusy spojené s příchodem přítomného investora a dospělo k jednoznačnému názoru, že působení renomované firmy pozitivně přispěje k rozvoji naší oblasti, resp. nabídne velké množství pracovních příležitostí, a to nejen pro naše občany. Charakter provozu a způsob napojení na dálniční síť odpovídá zvolené lokaci, respektive v žádném případě negativně neovlivní životní prostředí obyvatel žijících v místní části Vsisko,“ řekl starosta obce Velký Týnec Petr Hanuška. „Věříme, že obec bude s firmou udržovat oboustranně výhodné vztahy, které mj. prospějí naší obci v jejím zviditelnění na podnikatelské mapě České republiky,“ podotkl.