Ptejte se: ředitel pivovaru Holba Vladimír Zíka ON-LINE

Fortel hanušovických pivovarníků oceňují s každým douškem. Láká je osobitá chuť stejně jako  hořkost, která nepřebíjí tělo piva. A s každým napitím jen potvrzuje svoji vysokou pitelnost, která vybízí k delšímu posezení s kamarády. Je vařený podle starých pivovarnických pravidel a to se cení.

Keprník je pivo plné života s jiskrou, kterou si vzalo z vody z horských pramenů.

Připomíná horské bystřiny a přitáhne pohled hned poté, co vrchní dočepuje půllitr. Jako by ve vás probouzel neutuchající energií a chuť do života. Takový je Keprník, stejně opravdový a stejně překvapující jako voda z horských pramenů, která je jeho základem.

Ani další smysly nenechá odpočívat. Čichu zalahodí vábivé aroma, které proniká do okolí.  Cítíte vábivou chmelovou vůni, která jako by se rozvíjela s každým centimetrem, který dělí sklenici od vašich úst. Objímá vás a vzbuzuje majestátný pocit. Je tak příjemný, že si ho chcete užít co nejdéle.

Už první doušek odkryje hutné tělo piva. Poznáte ničím nepotlačený fundament a vychutnáváte si chlebnatou a dokonale vyváženou chuť. Skoro se chce ji kousat a v tom přichází pomalu se rozeznívající lahodná a přitom intenzivní hořkost. Doznívá až na samém kořeni jazyka, kdy ležák pomalu opouští vaše ústa. Jedinečný ležák Keprník vám dopřeje degustační zážitek, který je ódou na pivo.

Slad je tělem piva a chmel jeho duší

Hora mu dala jméno a on vyzrál ve skutečného velikána. Uvařit ležák s majestátem Jeseníků, drsný a přitom lahodný, to byl záměr hanušovických pivovarníků.  A o tom, že i cesta je cíl, je přesvědčily už první degustace. Své mohutné tělo získal z podhorských ječmenů, stejně houževnatých jako místní lidé. Keprník, je ležák s duší, kterou mu vtiskl horský chmel. Je svébytný jako Jeseníky, které mu daly to nejlepší a všechny předpoklady, aby pohladil vaše chuťové pohárky stejně jako duši.

Symbol drsné přírody

Keprník 1423 m n.m. je součástí přírodní rezervace Šerák-Keprník, takže v Holbě pouze potvrdili jejich pevné spojení. Je 3. nejvyšší horou Hrubého Jeseníku a v České republice mu patří 12. příčka. Poznáte ho podle rozlehlého plochého temene s nápadným nepřehlédnutelným skaliskem, které je jeho ozdobou.

Jméno mu dala drobná horská bylina koprníček bezobalný, nazývaný jako medvědí kořínek. A nyní dal Keprník jméno pivu, které je v Jeseníkách doma a je jejich součástí. Vydat se sem určitě stojí zato, protože Jeseníky ještě stále nabízejí: čistý vzduch, divokou přírodu a to ticho. A jako bonus Ryzí pivo z hor.

A pokud se chcete dovědět, kde a jak se Keprník rodí, navštivte pivovar Holba v Hanušovicích. Pivo tady podle starých pravidel vaří už 144 let a pivovar uprostřed přírody a vlastními rybníky hned tak neuvidíte. Holba má vlastní Pivovarskou restauraci, muzeum i pension, kde můžete přespat. Přijeďte a vychutnejte si Jeseníky.

www.holba.cz