Květinářky každoročně pátrají po tom, čím ještě obohatit svou nabídku a zjišťují, co by mohly zákazníkům nabídnout nového.

„Letos se do valentýnských kytic hodně používají barevná kokosová vlákna, ozdobná peříčka a drobná srdíčka z pálené hlíny. Nakoupily jsme spoustu jarních větviček a srdíček z proutí a ratanu,“ uvedla majitelka květinářství Terézia Borková.

„Celý týden září naše prodejna i sklad červenou barvou. Rudé růže jsou klasika, po které sáhne většina zákazníků. Někteří tady utratí i dva tisíce korun,“ přiznává Borková.

Potvrdila také to, že právě v polovině února roste s poptávkou po růžích jejich cena. Rudé se běžně prodávají asi za pětačtyřicet korun.

„Jakmile se ale přiblíží svatý Valentýn, už za ně dodavatelé chtějí o třicet korun víc. Takže ve čtvrtek budou stát kolem osmdesáti korun za kus. Bílé, růžové, žluté a oranžové růže budou levnější. Měly bychom jich mít až třicet druhů,“ slíbila Borková.

Přestože je majitelkou květinářství už několik let, ještě tomuto svátku na chuť příliš nepřišla.

„Líbí se mi, když muži kupují ženám květiny průběžně po celý rok, a ne jen tehdy, když je to ,určené‘ v kalendáři. Některým ženám už je líto, že pořád dostávají jen růže. Krásné jsou však i kytice z narcisů, tulipánů nebo frézií. A navíc jsou mnohem voňavější a levnější,“ poradila Borková.

Přečtěte si také:

Valentýn v Olomouci: večeře i zábal z mořských řas