Třeba na vás něco leze, nějaká ta podzimní viróza. To zas budou nepříjemné dny, ach jo.

Ale co kdyby vám v tu chvíli někdo vysvětlil, že to tak vůbec být nemusí?

Že se viróze, obávané „rýmičce“, chřipce nebo podobné podzimní a zimní slabosti můžete snadno vyhnout, i když už cítíte její první neklamné příznaky?

Opravdu to jde. Špičkoví profesionální sportovci to vědí, protože oni jsou první, kdo dobře ví, jak je důležité být ve formě.

Pokud je čeká o víkendu derby nebo důležitý závod z dobře rozjetého šampionátu, rozhodně si to profesionální sportovci nenechají pokazit nějakou zvýšenou teplotou a slabostí.

Lékaři, kteří mají špičkové sportovní týmy v péči, to vědí také a umí jim spolehlivě pomoct.

Proč bychom ale nemohli jít stejnou cestou i my ostatní? Teď už to jde. I v Olomouci.

Prášky ani po hrstech nepomůžou

Vědci už desítky let sledují jak základní potřeby lidského těla, tak i zdroje, kterými lze tyto potřeby naplňovat. Jedním z klíčových prvků pro naši výkonnost i dobrou zdravotní kondici je vitamín C.

Tato zdánlivě všední látka dokáže při správné koncentraci zásadně pomáhat proti chřipkám, virózám či respiračním onemocněním, při dlouhodobé únavě a syndromu vyhoření, umí zvýšit imunitu a zlepšit schopnost hojení po operacích, dokáže výrazně ulevovat při bolestech zad a kloubů.

Umí toho vážně spoustu! Jenže je tu jeden problém: člověk je jedním z několika málo nešťastných druhů obratlovců, jejichž organismus sice tento prvek nezbytně potřebuje, ale sám si jej nedokáže vyrobit. Musíme ho tedy do těla „dostávat“ zvenčí.

Ovšem i kdybychom ty pověstné citrony snídali, obědvali i večeřeli, stačit to nebude. Jednak vitamínu C potřebujeme daleko víc, obzvláště v kritických situacích, a za druhé podíl vitamínu v průmyslově pěstovaném ovoci i zelenině za poslední desítky let zcela prokazatelně a rychle klesá. Co s tím?

Tabletky jsou řešením v případě, kdy jsme zcela zdraví a udržujeme se i jinými metodami v kondici. Navíc perorálním příjmem nikdy nelze dosáhnout vysoké koncentrace vitamínu v organismu, protože i kdybychom tablety polykali po hrstech, trávicí systém je vyloučí.

Nejlepší dárek pro tělo

Pokud tedy potřebujeme opravdu pořádně „nakopnout“, třeba pokud na nás leze „virózka“ nebo je před námi náročná túra, jedinou účinnou formou je právě přímá nitrožilní infuze vitamínu.

V Olomouci si lze tuto terapii dopřát díky soukromému zdravotnickému zařízení Neo Sport Clinic, která sídlí na Horním Lánu.

Tým lékařů, kteří mají dlouholeté zkušenosti s léčbou nejlepších českých sportovců a jejichž klienty jsou dnes například tenistka Lucie Šafářová, fotbalista David Limberský či lyžař Ondřej Bank, nabízejí své schopnosti i nám nesportovcům.

Chcete-li tedy dát svému tělu ten nejlepší dárek, jaký je dnes k mání, dobrou formu, sílu a odolnost, vyzkoušejte infuzní vitamíny a minerály, výsledek vás příjemně překvapí.

Potřeba vyšších hladin vitaminu C může nastat v následujících situacích:            

·       Nachlazení

·       Akutní a chronické infekce

·       Záněty

·       Alergie

·       Oslabená imunita

·       Operační zákroky

·       Hojení ran   

·       Kouření

·       Bolesti svalů a kloubů

·       Permanentní stres

·       Psychická zátěž

·       Chronický únavový syndrom

·       Aktivní sport

·       Stárnutí