"Na vysoké škole jsem nebyl dobrý v jazycích. Styděl jsem se za svůj nedostatek a rozhodl se situaci řešit. Odjel jsem do Ameriky, a protože jsem už tenkrát věděl, že bych chtěl podnikat, sbíral jsem v cizině kontakty a hledal zboží, které na našem trhu nebylo. Dovážel jsem lyže z půjčoven, tuhé kolínské deodoranty, pořádal pro veřejnost zájezdy do Atomiku," vypráví Michal Kestl.

Z přivýdělku ke studiu se postupně stala hlavní pracovní náplň. "Podařilo se mi získat investora a nakoupit první kontejner lyží. Uspořádali jsme putovní akce po republice a na nich zboží prodávali. O zboží byl zájem, stala se z toho tradice," popisuje Kestl. "Vzrostla také potřeba vybudovat si základnu. Koupili jsme objekt v Olomouci, ve kterém sídlíme dodnes."

Dnes má firma téměř deset poboček po republice a dodává do dalších sta prodejen. Zaměstnává přes osmdesát lidí, převážně sportovců. "Celá naše firma sportuje, sám bych mohl tělocvik učit. Odborná garance je zárukou kvalitní práce," upřesňuje Kestl, který za nejtěžší období považuje přerod firmy z malého na střední podnik. "Už si nestačíte sám vše pohlídat a musíte rozdělit kompetence. Potřebujete kvalitní lidský zdroj, na který se můžete v každé situaci spolehnout," vysvětluje Kestl. V tom je také výhoda rodinné firmy. "Rodina drží spolu a práci provede nejosobněji," uzavírá sympatický podnikatel.