Odpovědi jim přinesla odbornice na stravu a pohyb Kateřina Gálová.

S ní se pak desítka mužů a žen přesunula do sálu k pravidelnému cvičení. Tentokrát jejich svaly rozpohybovalo posilování s vlastní váhou těla.

Posilovací cvičení má nespočet variant a pro úspěšnost redukce hmotnosti je potřeba vybrat to nejvhodnější pro každého účastníka. Ideální je začít cvičit v posilovně, případně začít posilováním s váhou vlastního těla.

Když člověk začíná, musí se naučit základní pravidla posilovacího tréninku, což je správné dýchání, správná aktivace svalových řetězců a správná poloha těla při daném cviku.

Dalším důležitým bodem je váha závaží, ale i množství opakovaní.

Při cvičení v posilovně vám nářadí pomáhá udržet správnou pozici těla. Proto bývá často první variantou posilovacího tréninku. Vždy by ale mělo být pod kontrolou zkušeného trenéra, který vám sestaví tréninkový plán.

I účastníci našeho redukčního kurzu pravidelně cvičí pod dohledem odborných trenérů (Lenka Kišová a Martin Kočíř), kteří je při posilovacích aktivitách hlídají a upravují cviky tak, aby byly prováděny správně.

Odborné trenéry, kteří cvičí s našimi účastníky, můžete vyzkoušet i vy, cvičí pravidelně v Help fitness clubu.

Další alternativou posilovacího tréninku je cvičení s váhou vlastního těla, kdy pro udržení jeho správné polohy mohou být využity pomůcky, jako je například overball.

Při posilování s váhou vlastního těla je důležité uvědomovat si jednotlivé svalové partie, jako je například centrum těla, tzv. core (břišní, hýžďové a zádové svaly).

Při posilování centra těla je důležité nezapomínat na práci s pánevním dnem aktivace pánevního dna je složitá a mnohdy hodně opomíjena!

A právě tento typ cvičení si v pátek vyzkoušeli účastníci našeho hubnoucího kurzu v Help fitness clubu.

Začátek lekce byl věnován zahřátí a rozhýbání celého těla. Poté přišla na řadu hlavní část lekce, a to posilování jednotlivých svalových partií v několika sériích.

Závěrečná část lekce patřila protažení celého těla.

Při posilování je důležité věnovat se rozvoji celého těla, chybou by bylo zaměřovat se pouze na problematické partie. Jakmile klient bez problémů zvládá trénink v posilovně či posilování s váhou vlastního těla, je možné, aby vyzkoušel další alternativy, jako je funkční trénink či TRX a mnoho dalších.

Mimochodem právě lekce TRX je jednou z nejoblíbenějších lekcí účastníků našeho kurzu. Pod vedením zkušených lektorů si ji doslova zamilovali.

Lekce funkčního tréninku naše účastníky teprve čeká a s podrobnostmi o tomto cvičení vám seznámíme později.

Pokud byste i vy chtěli vyzkoušet lekci funkčního tréninku či lekci TRX již nyní, lektoři Help fitness clubu se vám budou určitě rádi věnovat.

Jak se naší desítce daří hubnutí?
Co vše museli změnit a jak se s tím vypořádali?
Komu se v tvarování postavy daří nejlépe, kdo naopak dělá nejmenší pokroky?
ČTĚTE VŽDY VE ČTVRTEK V TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ OLOMOUCKÉHO DENÍKU

Veronika Kolesárová, Kateřina Gálová